ФОТО
| |

Одеський суд не зміг обрати запобіжний захід Миколі Романчуку

Микола Романчук. Фото: Сергій Сарафанюк

Микола Романчук. Фото: Сергій Сарафанюк

6 червня Приморський районний суд Одеси обирав запобіжний захід для затриманого військовою прокуратурою за хабар у розмірі 100 тисяч доларів першому заступнику голови Миколаївської обласної державної адміністрації Миколі Романчуку. Однак підсудного забрала швидка, запобіжний захід не обрано, а законне перебування під вартою посадовця офіційно закінчилось ще 6 червня увечері.

Військова прокуратура просила суд обрати запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави 20 мільйонів гривень.

Романчук суд

Військова прокуратура наполягає на арешті. Фото: Сергій Сарафанюк

Суд тривав більше п’яти годин, за цей час було розглянуто клопотання адвокатів Миколи Романчука, які стверджували, що їхній підзахисний утримується в СІЗО незаконно, а дані офіційного проколу були сфальшовані. Приморський суд відхилив це клопотання. В результаті – Миколу Романчука забрала швидка – в нього нібито піднявся тиск, а суд відкладено на невизначений термін.

Романчук суд 2

Судові вдалося обрати запобіжний захід лише для поплічника Романчука. Фото: Сергій Сарафанюк

У той же час заступнику голови Єланецької РДА Олегу Зайзбургу, який теж проходить по цій справі, був обраний запобіжний захід у вигляді перебування під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 1,5 мільйона гривень. Про це стало відомо під час брифінгу  заступника голови СБУ Миколаївської області Олексія Ляха.

Як  повідомляв “Ні корупції!”, Герой України Микола Романчук був затриманий 3 червня в Миколаєві під час спецоперації СБУ та військової прокуратури. Його підозрюють у вимаганні хабара в особливо великому розмірі за дозвіл на розробку кар’єру. Тоді ж було затримано  чотирьох високопосадовців.

Серед фігурантів гучної справи також помічник голови Миколаївської облради Генадій Левченко, місце перебування якого наразі не відоме. Крім того, в корупційній схемі може бути замішаний і перший заступник голови Миколаївської облради Михайло Соколов, який у понеділок не з’явився на робочому місці. Обшуки вдома в Миколи Романчука шокували Україну, адже там було знайдено чимало коштовностей і грошей. Голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков ще 3 червня відсторонив свого заступника від роботи, а нині на цю посаду вже призначено В’ячеслава Боня.

 

Доданий до: Корупція в Миколаєві, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії