Одеський суд не зміг обрати запобіжний захід Миколі Романчуку

Микола Романчук. Фото: Сергій Сарафанюк

Микола Романчук. Фото: Сергій Сарафанюк

6 червня Приморський районний суд Одеси обирав запобіжний захід для затриманого військовою прокуратурою за хабар у розмірі 100 тисяч доларів першому заступнику голови Миколаївської обласної державної адміністрації Миколі Романчуку. Однак підсудного забрала швидка, запобіжний захід не обрано, а законне перебування під вартою посадовця офіційно закінчилось ще 6 червня увечері.

Військова прокуратура просила суд обрати запобіжний захід у вигляді арешту з правом внесення застави 20 мільйонів гривень.

Романчук суд

Військова прокуратура наполягає на арешті. Фото: Сергій Сарафанюк

Суд тривав більше п’яти годин, за цей час було розглянуто клопотання адвокатів Миколи Романчука, які стверджували, що їхній підзахисний утримується в СІЗО незаконно, а дані офіційного проколу були сфальшовані. Приморський суд відхилив це клопотання. В результаті – Миколу Романчука забрала швидка - в нього нібито піднявся тиск, а суд відкладено на невизначений термін.

Романчук суд 2

Судові вдалося обрати запобіжний захід лише для поплічника Романчука. Фото: Сергій Сарафанюк

У той же час заступнику голови Єланецької РДА Олегу Зайзбургу, який теж проходить по цій справі, був обраний запобіжний захід у вигляді перебування під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 1,5 мільйона гривень. Про це стало відомо під час брифінгу  заступника голови СБУ Миколаївської області Олексія Ляха.

Як  повідомляв "Ні корупції!", Герой України Микола Романчук був затриманий 3 червня в Миколаєві під час спецоперації СБУ та військової прокуратури. Його підозрюють у вимаганні хабара в особливо великому розмірі за дозвіл на розробку кар’єру. Тоді ж було затримано  чотирьох високопосадовців.

Серед фігурантів гучної справи також помічник голови Миколаївської облради Генадій Левченко, місце перебування якого наразі не відоме. Крім того, в корупційній схемі може бути замішаний і перший заступник голови Миколаївської облради Михайло Соколов, який у понеділок не з’явився на робочому місці. Обшуки вдома в Миколи Романчука шокували Україну, адже там було знайдено чимало коштовностей і грошей. Голова Миколаївської ОДА Вадим Меріков ще 3 червня відсторонив свого заступника від роботи, а нині на цю посаду вже призначено В’ячеслава Боня.