На Київщині з обстежених півтисячі об’єктів 42 не мають документів

Ліквідація наслідків трагедії в с.Літочки

Ліквідація наслідків трагедії в с.Літочки

Станом на 2 червня на території Київської області було обстежено 551 місце з масовим перебуванням людей.  42 з них не мають відповідної дозвільної документації.

Про це повідомив директор департаменту з питань цивільного захисту та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Київської облдержадміністрації, заступник голови штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася у с. Літочки Броварського району Ігор Аксенов.

«По цих об’єктах усі представники контролюючих організацій складають відповідні акти, але у зв’язку з відсутністю повноважень ми не можемо приймати відповідні заходи реагування», - зазначив Аксенов.

Своєю чергою, керівник ГУ ДСНС України в Київській області Василь Слободяник повідомив, що  проведено перевірки об’єктів літнього відпочинку та оздоровлення громадян і дітей у Київській області. Станом на 2 червня на Київщині розташовані 133 об’єкти літнього відпочинку та оздоровлення. Перевірено 89 таких об’єктів, обстежено – 43.

Майже в кожного об’єкта є порушення щодо протипожежної безпеки.

«В основному це наступні порушення: не обладнано установки протипожежної автоматики (а якщо і обладнано, то вони знаходяться в неробочому стані); у 42 закладах сигнал від цієї установки не виведений на пульти централізованого спостерігання. Відсутні джерела зовнішнього протипожежного водопостачання на 26 об’єктах, на 22-х – взагалі відсутні такі джерела водопостачання. Електромережа потребує заміни в 60 закладах. Не забезпечені засобами пожежогасіння 83 заклади. За наслідками перевірок до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 28 керівників та посадових осіб. Направлено 1 адміністративний позов до Адміністративного суду щодо застосування заходів реагування»,- зазначив начальник Головного управління ДСНС України у Київській області.

Після розпорядження голови Київської ОДА про перевірку умов для проживання та соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги громадянам, які перебувають у спеціалізованих закладах Київської області, що надають соціальні послуги, ГУ ДСНС України у Київській області, спільно із представниками районних державних адміністрацій, працівниками Національної поліції та інших зацікавлених служб проведено огляди на 195 об’єктах.

«Кожного дня до 16:00 інформація буде поновлюватися, адже робота й досі активно проводиться», - повідомив перший заступник голови штабу.

Як повідомляв «Ні корупції!», депутати Київської обласної ради (КОР) звернулися до Кабінету Міністрів України щодо скасування мораторію на проведення перевірок господарської діяльності підприємств, пов’язаної з масовим перебуванням населення.

«Ця трагічна подія не лише зобов’язує провести повне та всебічне розслідування обставин справи та притягнути до передбаченої законом відповідальності винних у її виникненні осіб, але й зумовлює необхідність вжиття ефективних заходів щодо унеможливлення повторення таких надзвичайних ситуацій у майбутньому», – йдеться у депутатському зверненні.

Броварський районний суд Київської області обрав 40-річному засновнику і власнику приватного пансіонату для літніх людей, в якому загинуло 17 пенсіонерів, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб.