Процес переатестації в поліції «перетворюється в показуху» – активісти

5658715c85ebe-image0001Ативісти трьох громадських організацій «Автомайдан», «Комбат.ua» та «Народний тил» заявили про вихід з процесу переатестації у Національній поліції та зняття з себе відповідальності за його подальший перебіг, бо він «перетворюється на показуху».

Про це активісти та екс-члени атестаційних комісій Павло Кащук, Роман Сініцин, Євген Голубенко, Олег Пушак та Катерина Бутко заявили під час прес-конференції 6 червня у Києві, повідомляє «Тиждень.ua».

За їхніми словами, недоліки процесу переатестації виявили одразу після його початку, про що було повідомлено відповідні органи. Після завершення переатестації у п’яти регіонах відбулася перерва, під час якої мали усунути указані недоліки.

«Серед недоліків – заочна форма переатестації та невелика кількість часу на цей процес… Паузу взяли на понад місяць, але після того, як атестація поновилася, ми побачили, що контроль над процесом взяли представники МВС та «старої гвардії», – повідомили активісти.

За їхніми словами, більшість у комісіях отримали представники міністерства. Також представники МВС замість Рекрутингового центру Нацполіції почали організовувати відбір представників громадських організацій для участі у комісіях.

«Таким чином організовано комісію, яка атестувала у Києві керівний склад поліції областей», – додали активісти.

Серед інших проблем вони зазначили низький відсоток звільнень за підсумками процесу.
«Відсоток звільнень і так був малим, а зараз він критично малий. В одній з областей з 28 осіб керівного складу звільнили одну», – зазначив Сініцин.

Нині українські суди розглядають близько 900 позовів від поліцейських про оскарження висновків перевірки.

Як повідомляв «Ні корупції!», суд поновив на роботі іванківського поліцейського, який не пройшов атестацію та зобов’язав виплатити йому заробіток за вимушений прогул.