Працівницю митниці в Одеському аеропорту схопили на хабарі

34812-yuzhnaya-tamozhnya-stanet-odesskoj-big

Фото з відкритих джерел

Радість від того, що нещодавно одеський митник відмовився від хабара, була недовгою - нині іншого співробітника митного посту «Одеса-аеропорт» затримано при одержанні неправомірної вигоди в сумі 400 доларів США.

Як повідомляє прес-служба Прокуратури Одеської області, спільно з управлінням СБУ в регіоні при одержанні хабара викрито інспектора митного посту «Одеса-аеропорт» Одеської митниці ДФС. На даний час установлено, що митник вимагала та отримала 400 доларів США від громадянина за безперешкодне переміщення брендових товарів з Туреччини.

Наразі інспектору вже оголошено про підозру за частиною 3 статті 368 КК України. Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні. Якщо буде доведено вину, хабарниці загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Як повідомляв "Ні корупції!",  начальником митниці регіону з осені минулого року стала Юлія Марушевська - креатура голови Одеської облдержадміністрації Михеїла Саакашвілі. Від початку своєї роботи головним меседжем Марушевської було проведення реформ і боротьба з корупцією. Надважливою реформою митниці  було заанонсовано запровадження в порту так званого Єдиного простору:

«Наші пропозиції реформ митниці не є чимось інноваційним у світі: єдине вікно, електронна система черг, відеонагляд, відсутність мокрих печаток — всі ці речі вже багато років впровадженні у митних службах розвинених держав. Українська ‪‎митниця роками працює неефективно через лобіювання інтересів того, хто більше платить, або небажання окремого чиновника відмовитися від потоків хабарів. Складно уявити, скільки ми втрачаємо через таку недалекоглядність у світовій конкуренції», - пише на своїй сторінці у фейсбуці Юлія Марушевська.

Реформа постійно гальмується та відкладається, можливо, через конфлікт начальника Одеської митниці Юлії Марушевської та голови Державної фіскальної служби Романа Насірова, що виніс підлеглій вже кілька доган. Але під час візиту в Одеську область новопризначеного прем’єра Володимира Гройсмана догани з Юлії Марушевської були зняті.

Крім того, начальник Одеської митниці звільнила багато працівників з метою очищення відомства –  без кервників залишились понад 50%  митних постів.