Названо цьогорічні імена ворогів преси

450__1370353832Українські незалежні експерти оприлюднили імена ворогів преси. До першої трійки увійшли кримський прокурор Наталія Поклонська, екс-генпрокурор України Віктор Шокін та народний депутат Антон Геращенко.

Про це заявила виконавчий директор ГО «Інститут Масової Інформації» Оксана Романюк, повідомляє «Укрінформ».

«Щороку «Інститут масової інформації» спільно з Незалежною медіа-профспілкою залучає близько 40 незалежних експертів, які рейтингують кандидатури, запропоновані журналістською спільнотою. У першу трійку ворогів свободи преси у цьому році увійшли: Наталія Поклонська (171 бал), Віктор Шокін (166 балів) та Антон Геращенко (157 балів)», - сказала О.Романюк.

За її словами, наступні місця у цьому рейтингу розподілили медіа олігархи: Р.Ахметов, Д.Фірташ, С.Льовочкін, В.Хорошковський, І.Коломойський та С.Курченко.

Як повідомляв «ІМІ», торік перше місце в антирейтингу розділили екс-генеральний прокурор України Віталій Ярема та олігарх і медіавласник Ігор Коломойський.

Друге місце антирейтингу посів олігарх і медіавласник «Inter Media Group» Дмитро Фірташ за цензуру і джинсу в ЗМІ свого холдингу.

На третьому місці був екс-виконувач обов’язків генерального прокурора Олег Махніцький, який визнаний «ворогом преси» за систематичну бездіяльність у розслідування побиттів журналістів, в тому числі, під час сутичок з силовиками на Євромайдані.

Окрім них, до першої десятки «Ворогів преси-2015» потрапили:

- олігарх і медіавласник Рінат Ахметов – за цензуру і джинсу в ЗМІ власного холдингу «Медіа Група України»;

- екс-заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар – за побиття у березні 2015 року журналістів програми розслідувань «Наші гроші» (телеканал «ЗІК») біля маєтку, який, за розслідуваннями ЗМІ, належить Чеботарю;

- міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – за систематичну бездіяльність у розслідуванні побиттів журналістів, в тому числі, під час сутичок з силовиками на Євромайдані;

- екс-народний депутат від ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко – за побиття в.о. генерального директора НТКУ Олександра Пантелеймонова у березні 2014 року.