ФОТО
| |

Названо цьогорічні імена ворогів преси

450__1370353832Українські незалежні експерти оприлюднили імена ворогів преси. До першої трійки увійшли кримський прокурор Наталія Поклонська, екс-генпрокурор України Віктор Шокін та народний депутат Антон Геращенко.

Про це заявила виконавчий директор ГО «Інститут Масової Інформації» Оксана Романюк, повідомляє «Укрінформ».

«Щороку «Інститут масової інформації» спільно з Незалежною медіа-профспілкою залучає близько 40 незалежних експертів, які рейтингують кандидатури, запропоновані журналістською спільнотою. У першу трійку ворогів свободи преси у цьому році увійшли: Наталія Поклонська (171 бал), Віктор Шокін (166 балів) та Антон Геращенко (157 балів)», – сказала О.Романюк.

За її словами, наступні місця у цьому рейтингу розподілили медіа олігархи: Р.Ахметов, Д.Фірташ, С.Льовочкін, В.Хорошковський, І.Коломойський та С.Курченко.

Як повідомляв «ІМІ», торік перше місце в антирейтингу розділили екс-генеральний прокурор України Віталій Ярема та олігарх і медіавласник Ігор Коломойський.

Друге місце антирейтингу посів олігарх і медіавласник «Inter Media Group» Дмитро Фірташ за цензуру і джинсу в ЗМІ свого холдингу.

На третьому місці був екс-виконувач обов’язків генерального прокурора Олег Махніцький, який визнаний «ворогом преси» за систематичну бездіяльність у розслідування побиттів журналістів, в тому числі, під час сутичок з силовиками на Євромайдані.

Окрім них, до першої десятки «Ворогів преси-2015» потрапили:

– олігарх і медіавласник Рінат Ахметов – за цензуру і джинсу в ЗМІ власного холдингу «Медіа Група України»;

– екс-заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар – за побиття у березні 2015 року журналістів програми розслідувань «Наші гроші» (телеканал «ЗІК») біля маєтку, який, за розслідуваннями ЗМІ, належить Чеботарю;

– міністр внутрішніх справ Арсен Аваков – за систематичну бездіяльність у розслідуванні побиттів журналістів, в тому числі, під час сутичок з силовиками на Євромайдані;

– екс-народний депутат від ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко – за побиття в.о. генерального директора НТКУ Олександра Пантелеймонова у березні 2014 року.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії