Депутати КОР просять скасувати заборону на перевірки пансіонатів, санаторіїв і таборів

img_8157Депутати Київської обласної ради (КОР) звернулися до Кабінету Міністрів України щодо скасування мораторію на проведення перевірок господарської діяльності підприємств, пов’язаної з масовим перебуванням населення.

Про це йдеться на сайті Київської обласної ради.

Депутати стурбовані надзвичайною ситуацією, яка сталася у ніч на 29 травня у селі Літочки Броварського району Київщини, внаслідок якої на території приватної двоповерхової будівлі, де мешкали люди похилого віку, загинуло 17 осіб.

«Ця трагічна подія не лише зобов’язує провести повне та всебічне розслідування обставин справи та притягнути до передбаченої законом відповідальності винних у її виникненні осіб, але й зумовлює необхідність вжиття ефективних заходів щодо унеможливлення повторення таких надзвичайних ситуацій у майбутньому», - йдеться у депутатському зверненні.

Депутатський корпус облради наголошує, що наразі постановою Кабінету Міністрів України від 13 серпня 2014 року запроваджені обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами.

Зокрема, пунктом 1 цієї Постанови встановлено, що надання дозволу Кабміну на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб–підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами за переліком згідно з додатком здійснюється шляхом прийняття відповідного розпорядження.

Водночас пунктом 2 зазначеної Постанови передбачені виключення, а саме надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб–підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

«Таким чином, внаслідок дії вказаної Постанови втрачено контроль за провадженням господарської діяльності в суспільно важливих сферах, де вказаний контроль є життєво необхідним», - наголошують депутати облради.

Відтак, з метою запобігання повторенню подібних надзвичайних подій депутати Київської обласної ради просять Уряд розглянути внесення змін до пункту 2 вказаної Постанови Кабміну шляхом надання можливості компетентним органам проводити перевірки господарської діяльності, пов’язаної з перевіркою місць масового перебування населення. Мова йде про санаторії, пансіонати, дитячі табори та інші заклади.

Як повідомляв «Ні корупції!», Броварський районний суд Київської області обрав 40-річному засновнику і власнику приватного пансіонату для літніх людей, в якому загинуло 17 пенсіонерів, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

Раніше начальник ГУ ДСНС у Київській області Василь Слободяник повідомив, що Олег Дмитренко, власник будинку для людей похилого віку в Літочках, де виникла пожежа, має 8 аналогічних закладів у Київській області. А в. о. начальника ГУ Національної поліції в Київській області Дмитро Головін заявив, що власник будинку для людей похилого віку займається подібною діяльністю близько 5-6 років.