Черкаські чиновники радяться, що робити з курниками Косюка

cherk-racevo-kury019Сьогодні у Черкаській ОДА вивчались питання, пов’язані з будівництвом комплексу з утримання племінної птиці на території Рацівської сільської ради Чигиринського району ДП «Перемога Нова». Про це повідомили у прес-службі ОДА.

Нагадаємо, селяни Чигиринщини більш як півроку протистоять зведенню на території району птахокомплексів. Напередодні, як вже повідомляв "Ні корупції!", минулої п’ятниці, під час сходки села, де обговорювали соціальні ініціативи у Рацевому ДП «Перемога Нова», сталася сутичка. Постраждало до десятка людей.

cherk-racevo-kury03

Сьогодні під час зустрічі прихильників та противників будівництва чиновники переконували, що при плануванні забудови будь-якого об’єкту врахують усі необхідні вимоги природоохоронного законодавства, дослідять його вплив на довкілля та на здоров’я людей.

cherk-racevo-kury12Голова громадської організації «Чигиринська районна Народна рада» Павло Романенко вбачає небезпеку в такому задумі, адже вважає, що підприємство загрожуватиме навколишньому середовищу.

Голова Рацівської сільської ради Чигиринського району Лариса Постригань зазначила, що у селі є лише два підприємства, на яких працює майже 100 осіб.

«Всі інші або ж займаються власною підприємницькою діяльністю, як можуть, або ж їдуть за кордон на заробітки. В результаті – руйнуються родини, діти ростуть без тат, мам. На жаль, нині в нашому краї опікунські права оформлюють на дітей бабусі й дідусі, а батьки вимушені працювати в інших країнах. Дехто каже: треба шукати альтернативних інвесторів. То де ж вони? Наразі інших немає, тож вважаю, замість крику та непорозумінь, треба віднайти компромісне рішення,» - зазначила чиновниця.

В.о. начальника Державної екологічної інспекції в області Сергій Поліщук повідомив про вимоги природоохоронного законодавства, які необхідно враховувати при плануванні будівництва будь-якого об’єкту. Він запропонував представнику ДП «Перемога Нова» звернутись до екологічної інспекції в області щодо здійснення перевірки та запропонувати до обговорення й оцінки громадськістю.

Наша ряба у Черкасах

«Маємо всебічно вивчити всі аспекти можливого будівництва, враховуючи законодавчі норми. Екологічну ж експертизу повинні провести відповідні служби на чолі з компетентними фахівцями», – повідомив заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль.

Насамкінець вирішили при розробці проектної документації передбачити заходи для зменшення впливу об’єкту на навколишнє середовище та здоров’я людей, як при будівництві, так і при експлуатації об’єкту; забезпечити проведення експертизи проекту з урахуванням громадської думки й відповідно ініціювати обговорення громадськості.