У Героя України Романчука знайшли сотні тисяч доларів, золото і фашистські хрести

Герой України Микола Романчук

Герой України Микола Романчук

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос розповів про подробиці затримання першого заступника голови Миколаїської ОДА, Героя України Миколи Романчука.

Зокрема, на своїй сторінці у Фейсбук Анатолій Матіос написав:

«Враховуючи суперечливі повідомлення окремих ЗМІ з посиланням нібито на інформацію прес-служби СБУ офіційно повідомляю:

1) Перший заступник голови Миколаївської ОДА офіційно затриманий слідчим військовоі прокуратури згідно ст.208 КПК Украіни і зараз етапується в ізолятор тимчасово тримання міста Одеси;

2) Процесуальних повноважень для оформлення затримання підозрюваних оперативні співробітники СБУ ( окрім слідчих спецслужби) не мають за законом;

3) У випадку з першим заступником Миколаївської ОДА підставою для його затримання стали наявні і отримані законним шляхом докази, які оцінює і визначив слідчий військової прокуратури Південного регіону;

4) На даний час продовжується проведення обшуку у домоволодінні затриманого першого заступника Миколаївської ОДА;

Публікую окремі фото з обшуку домоволодіння, де тільки що виявлений чемодан, в якому знаходяться готівкові кошти на суму в декілька сотень тисяч доларів США, золоті прикраси та ... фашистські хрести», - написав військовий прокурор.

1112222333444

Як повідомляє прес-центр СБУ, з червня співробітники Служби безпеки України спільно з військовою прокуратурою припинили корупційну діяльність групи високопосадовців на чолі з першим заступником губернатора Миколаївської області.

Під час першого етапу спецоперації правоохоронці затримали двох помічників заступника губернатора у центрі Миколаєва після отримання хабара у розмірі 80 тисяч доларів США. Гроші були частиною суми у 92 тисячі американських доларів, яку чиновники вимагали від підприємця за сприяння у оформленні документів на видобуток корисних копалин. При затриманні співробітники СБ України були змушені застосувати зброю.

На другому етапі операції співробітники СБУ та прокуратури провели санкціоновані обшуки на робочих місцях та за місцем проживання фігурантів справи, у тому числі в маєтку першого заступника губернатора. Високопосадовець зберігав вдома валізу з 300-ми тисячами доларів США та велику кількість ювелірних виробів. Під будівлею співробітники спецслужби виявили мережу тунелів, в яких знаходилися сейфи із золотими злитками, старовинними іконами, антикваріатом, столове срібло. У сейфах також зберігалася «чорна бухгалтерія», яка доводить проведення корупційних оборудок.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України. Першого заступника губернатора та заступника голови однієї райдержадміністрацій Миколаївщини затримано згідно із ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.