У НАБУ зацікавлені у співпраці з журналістами

Фото Олексія Фурмана

Фото Олексія Фурмана

Національне антикорупційне бюро України зацікавлене у співпраці з журналістами, які проводять розслідування корупційних схем у державних і місцевих органах влади.

Про це заявила прес-секретар Національного антикорупційного бюро України Дар’я Манжура під час Регіональної конференції з обміну досвідом для журналістів-розслідувачів, блогерів і активістів, що працюють у сфері боротьби з корупцією.

За її словами, у двадцяти з майже півтори сотні справ, що розслідуються детективами НАБУ,  в тій чи іншій мірі використовуються матеріали із журналістських розслідувань.

Для прикладу Дар’я Манжура навела такі теми, які піднімали журналісти у своїх розслідуваннях, і які нині розслідують детективи НАБУ - виведення коштів із «Запоріжжяобленерго», факти можливого незаконного збагачення головного військового прокурора сил АТО.

За словами Манжури, ще у двох десятках проваджень аналітики НАБУ дивляться, яким чином можна використовувати у своїй роботі журналістські розслідування.

Водночас прес-секретар НАБУ назвала три основні проблеми, які часто виникають у співпраці з журналістами.

Перша – брак ресурсів у НАБУ, у зв’язку з чим детективи проводять пріоретизацію тих чи інших розслідувань.

Друга – відсутність активної співпраці з регіональними журналістами-розслідувачами.

Третя – відсутність прямої комунікації і дефіцит довіри, коли журналісти, побоюючись втратити ексклюзив, публікують корупційні розслідування, а детективи у свою чергу побоюються, що журналістська робота може завадити подальшій таємниці слідства.

«Ми готові розвивати комунікацію, ми готові до днів відкритих дверей, ми хочемо налагодити такий механізм  взаємодії, щоб, зберігши ексклюзивність матеріалу для журналіста, одночасно не нашкодити слідству», - заявила Д.Манжура і додала, що журналісти і детективи повинні відчувати спільну відповідальність за написані матеріали і справи, що розслідуються.

Як повідомляв «Ні корупції!», детективи Національного антикорупційного бюро України здійснюють досудові розслідування в рамках 151 кримінального провадження щодо зловживань високопосадовців, які завдали державі 843,42 млн грн збитків. Висунуто 32 підозри, а 12 справ уже передано до суду.

Жодного вироку суду на жодне кримінальне провадження, яке проводить НАБУ, на сьогодні немає.

Зазначимо, що у Києві 30-31 травня проходить Регіональна конференція з обміну досвідом для журналістів-розслідувачів, блогерів і активістів, що працюють у сфері боротьби з корупцією, яку організувала міжнародна неурядова організація Freedom House за підтримки своїх українських та молдовських партнерів, а також за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.