Одеський суддя Буран залишиться за ґратами до 23 липня

1007634245

Виступ Олексія Бурана в Раді, після чого було дозволено арештувати суддю. Фото з відкритих джерел

Солом’янський районний суд Києва продовжив арешт одеського судді Олексія Бурана до 23 липня без альтернативи внесення застави, про що повідомила прес-служба НАБУ.

Це рішення було прийнято 25 травня (термін перебування під вартою закінчувався 28 травня) за поданням детективів Національного антикорупційного бюро України, які планують завершити досудове розслідування проти судді Малиновського районного суду Одеси в червні. 

Як повідомляв “Ні корупції!”, представники Національного антикорупційного бюро України прийшли додому, який знаходиться у престижному районі Одеси Совіньйон, до судді Олексія Бурана з обшуком 29 березня. Його підозрюють в отриманні хабара в особливо великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. Під час обшуку суддя Маліновського районного суду Одеси відкрив вогонь по детективах НАБУ, намагався перерізати вени, після чого його доставили до лікарні.

31 березня Верховна Рада України дозволила затримання й арешт Олексія Бурана, який, виступаючи на пленарному засіданні Парламенту, заявив, що захищав свою родину, а стріляв він випадково. Як повідомляли ЗМІ, разом з Олексієм Бураном обшуки пройшли в кабінеті ще й заступника голови Маліновського районного суду Віталія Граніна, який поводив себе спокійно, посилаючись на суддівську недоторканність, щодо обшуків його попередили заздалегідь. Станом на сьогодні прес-центр НАБУ дав таку відповідь щодо Віталія Граніна:

«Причетність даної особи перевіряється. Про підозру йому повідомлено не було. Досудове розслідування триває».

Якщо вина Олексія Бурана буде доведена, йому загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.