Головний ворог України – корупція, заявив посол Норвегії в Україні

Фото Олексія Фурмана

Фото Олексія Фурмана

Корупція – головна проблема в Україні. Це та тема, на яку говорять всі. Але сьогодні нарешті є шанс і можливість вирішити цю проблему, яка стала системною.

Про це сказав посол Королівства Норвегія в Україні Йон Елведал Фредріксен під час відкриття Регіональної конференції з обміну досвідом для журналістів-розслідувачів, блогерів і активістів, що працюють у сфері боротьби з корупцією.

За його словами, три роки тому він був присутній на подібному заході в Україні, де розглядалися питання корупції у сфері будівництва, але тоді в Україні було інше ставлення до цього ганебного явища. Нині ж, за словами посла, корупція – це головна проблема в країні, про яку говорять всі.

«Я спостерігав парадокс, коли після Революції гідності про корупцію заговорили відкрито, як в Україні, так у світовій спільноті. Всі світові політики говорять, що корупція – це головний виклик країні окрім війни. Водночас сьогодні є шанс і можливість боротися з цією проблемою, яка стала системною», - зазначив Йон Елведал Фредріксен і додав, що Норвегія як партнер України буде допомагати Україні на цьому шляху, однак головні і рішучі кроки наша країна повинна зробити сама.

«Ми знаємо точно, що без вільних ЗМІ і чесних журналістів побороти корупцію не вдасться. Корупція є в багатьох країнах, і журналісти завжди відігравати ключову роль, щоб проблеми корупції були піднятими на поверхню, а не сховані під килим», - зазначив посол.

За словами посла, його країна має щире бажання допомогти Україні в антикорупційній боротьбі.

«Одначе, якщо і далі нічого не буде змінюватися у системній корупції, ми не можемо підтримувати  фінансово Україну вічно», - сказав Йон Елведал Фредріксен.

Зазначимо, що у Києві 30-31 травня проходить Регіональна конференція з обміну досвідом для журналістів-розслідувачів, блогерів і активістів, що працюють у сфері боротьби з корупцією, яку організувала міжнародна неурядова організація Freedom House за підтримки своїх українських та молдовських партнерів, а також за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.