Фігурантами журналістських розслідувань мають займатись правоохоронці – Гнап

Фото Олексія Фурмана

Фото Олексія Фурмана

Фігурантами журналістських антикорупційних розслідувань повинні займатись правоохоронці - саме таким чином  повинні матеріалізуватись  результати журналістської діяльності .

Такі сподівання висловив журналіст-розслідувач Slidstvo.info Дмитро Гнап під час Регіональної конференції з обміну досвідом для журналістів-розслідувачів, блогерів і активістів, що працюють у сфері боротьби з корупцією.

"Не наше завдання, щоб ті люди, які фігурують у наших розслідуваннях, отримали кайданки. Водночас моя позиція така, що ми є не тільки журналістами, але й громадянами своєї країни, відтак, ми повинні старатися, щоб результати нашої діяльності матеріалізуватися, щоб фігуранти наших кейсів не ходили, посміхаючись нам на вулиці і паралельно подаючи на нас позови до суду. Як, до прикладу, це робить «діамантовий" прокурор О.Корнієць, який подав позов до суду на нас та на ще десяток медіа за образу його честі та гідності», - зазначив Д.Гнап.

«Я б дуже хотів писати про таку корупцію, про яку пишуть наші закордонні колеги. Скажімо, про те, як президент країни отримав пільговий кредит на купівлю житла не під 5%, а під 3%. Ось такі у них масштаби корупції. У нас ситуація з корупцією кардинально інша», - сказав журналіст-розслідувач і додав, що НАБУ в Україні є єдиним правоохоронним органом, який дійсно займається антикорупційною діяльністю, а решта органів займаються переважно політикою.

«Нині в НАБУ знаходяться три кейси по наших розслідуваннях. Оскільки слідчі дії вже тривають 5 місяців, то я можу розказати, що один із таких кейсів – розслідування з приводу закупки Генеральною прокуратурою канцелярії на мільйони гривень»,- зазначив Гнап.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», напередодні Нового року Генеральна прокуратура закупили канцелярські товари у шести приватних підприємців на загальну суму 3,00 млн грн.

Зазначимо, що у Києві 30-31 травня проходить Регіональна конференція з обміну досвідом для журналістів-розслідувачів, блогерів і активістів, що працюють у сфері боротьби з корупцією, яку організувала міжнародна неурядова організація Freedom House за підтримки своїх українських та молдовських партнерів, а також за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.