Екс-голова Одеської облради “засвітився” з $1 млн. у списку «чорної» каси ПР

page_1

Микола Пундік. Фото з відкритих джерел

Член Партії регіонів Микола Пундік, який очолював Одеську обласну раду з 2010 по 2013 рік, відмовився коментувати інформацію про те, що він начебто отримав із "чорної каси" Партії регіонів близько 1 мільйона доларів США під час парламентської виборчої кампанії 2012 року. Питання треба ставити тому, хто опублікував ці дані, - сказав екс-посадовець одеським журналістам.

"Не говорите ерунды, я не знаю, о чем вы говорите! Кто опубликовал – у того и спрашивайте!", - заявив Пундік.

Як повідомляв "Ні корупції!", днями до НАБУ потрапила скандальна «чорна» бухгалтерія Партії регіонів, де вже засвітилися відомі прізвища. Списки того, кому й на що передавали гроші скарбники ПР, потрапили до широкого загалу через журналістів «Української правди».

В цій «амбарній книзі», як її вже прозвали в Україні, є і прізвище Миколи Пундіка – близького соратника колишнього голови Одеської облдержадміністрації часів Віктора Януковича, а нині позафракційного нардепа Едуарда Матвійчука. Так, протягом літа 2012 року Пундік, згідно зі списком,  отримав «зарплатню» від регіоналів близько мільйона доларів США. Для чого надавались ці гроші, наразі невідомо, значиться лише, що це «зарплатня» за той чи інший місяць.

5

Скани "амбарної книги" регіоналів

36

Колишній шкільний учитель історії Микола Пундік у 90-і роки працював спочатку начальником відділу, а потім заступником голови генерального директора в ТОВ «Термо». Потім очолював донецьку компанію «Оскар». А з 2000 року він був заступником гендиректора київської фірми «Горнорудные технологии». Далі – висока посада генерального директора в київській компанії «Химические инженерные технологии». В політику успішний комерсант Микола Пундік потрапив у середині 2000-х – він був помічником-консультантом різних народних обранців, а в 2010 році став депутатом Одеської облради, яку й очолив. За час його головування в області й самій Одесі були впроваджені деякі «ноу-хау»: так, була продана візитівка міста – «Будинок книги» на Дерибасівській, на базі відомої Білгород-Дністровської фортеці було створено КП, яке побудувало за 2 мільйони гривень туалет і турнікет для туристів, а також були роздані в оренду багато земель.