Біличанський ліс захистять від вирубки

a45508d-3До кінця 2016 року будуть завершені процеси, що захистять від вирубки Біличанський ліс, розташований між  Коцюбинським та Ірпенем.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила народний депутат Ольга Червакова, посилаюсь на відповідь із Кабінету міністрів України на її депутатське звернення.

«Мінприроди буде розроблено та погоджено зміни до Проекту організації території Національного природного парку «Голосіївський», які планується здійснити до кінця 2016 року», - йдеться у документі.

Зараз Київська міськдержадміністрація готує матеріали лісовпорядкування та таксації лісових насаджень, розташованих у межах Парку.

«Це дасть змогу забезпечити віднесення Біличанського лісу до відповідної функціональної зони Парку та встановити режим його охорони, відтворення і використання з урахуванням вимог ст. 7 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», - йдеться у документі.

13346613_999961820059176_2326647736430133396_n
За словами О.Червакової, Біличанський ліс став частиною Нацпарку «Голосіївський» відповідно до Указу Президента України від 01.05.2014 № № 446/2014 «Про зміну меж національного природного парку «Голосіївський».

«Протягом листопада-грудня 2015 року мною було направлено 3 депутатських звернення: два - до Мінекології (щодо винесення меж Біличанського лісу в натурі) та одне - на Кабмін - щодо необхідності передбачити фінансування даного природоохоронного заходу в Держбюджеті-2016. З відповідей мені стало зрозуміло лише те, що процес виконання Указу Президента гальмується за допомогою технології «італійського страйку»: то грошей немає на природоохоронні заходи, то керівництво Парку не надало належним чином оформленого запиту, то якась фірма-прокладка зірвала тендер на здійснення природоохоронних заходів через Антимонопольний комітет.

Про саботаж і безвідповідальність щодо виконання Указу Президента я доповіла Петру Порошенку. З початку цього року Адміністрація Президента України взяла це питання на контроль, було проведено низку нарад за участі Мінприроди і Держгеокадастру та виявлені проблемні місця. В Указі чітко вказано: протягом 2015-2016 року здійснити заходи. В 2015 році ЖОДНИХ заходів не було здійснено, і тепер всі держоргани надолужуватимуть за один рік те, що мали зробити за два», - повідомила народний депутат і роз'яснила ст.7 ЗУ «Про природно-заповідний фонд України», ч. 3 якої говорить про те, що «до встановлення меж територій та об'єктів природно-заповідного фонду в натурі їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об'єктів природно-заповідного фонду».

«Тобто, незалежно від того, чи буде визначена межа чи ні, незалежно від того, кому належить ліс - Києву чи області, незалежно від того, чи вже розпайовані ділянки в лісі, чи по них іде судова тяганина і чи є прокурорські протести, цей ліс визначається як Нацпарк - і крапка.

Винесення меж в натурі - наступний крок, але навіть без нього ліс буде захищено. Чому винесення меж не можна зробити одразу? Бо цей процес ускладнюється вимогою закону погодити межі з суміжними власниками і землекористувачами. А ними є корумповані ради Коцюбинського й Ірпеня, депутати яких, будучи власниками незаконно розпайованих ділянок у Біличанському лісі, заблокують цей процес назавжди», - пише О.Червакова.

Народний депутат також нагадала, чому Біличанський ліс є предметом війни за Коцюбинське: «4 тисячі гектарів зелених насаджень знаходяться під загрозою знищення у разі об'єднання територіальних громад Коцюбинського й Ірпеня, бо саме між цими населеними пунктами знаходиться ліс. Мер Ірпеня Володимир Карплюк, що дістав прізвисько Вова-67 за кількість квартир у декларації, є забудовником, ці квартири - саме зі зведених ним багатоповерхівок. Зведених на місці зелених насаджень, незаконна вирубка яких розслідується прокуратурою.

Отже, виступи Карплюка про те, як йому дороге Коцюбинське, - є абсолютною правдою! Воно йому дійсно дуже дороге, бо без Коцюбинського у Ірпеня не буде лісу, за рахунок якого мер і забудовник в одній особі не зможе розширювати межі населеного пункту і будувати далі свій бізнес».

Нагадаємо, що 20 травня 2015 року депутати Коцюбинської селищної ради прийняли рішення про приєднання до міста Ірпеня. Але наприкінці травня 2016 року Суд скасував приєднання Коцюбинського до Ірпеня. Київський апеляційний адмінсуд визнав протиправним рішення Коцюбинської селищної ради про приєднання селища до Ірпеня без належного проведення громадських обговорень.

За словами місцевих жителів, відбулося це без обговорення – думку громади щодо об’єднання ніхто не спитав. Зокрема, за словами активістки і депутата Коцюбинської селищної ради Ірини Федорів, яка тривалий час боролася з забудовниками  проти знищення Біличанського лісу, вона про сесію дізналася постфактум.