Абромавичус наполягає на різкому підвищенні зарплат чиновникам і керівникам ДП

Фото Олексія Фурмана

Фото Олексія Фурмана

Екс-міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус висловився за різке і суттєве підвищення заробітних плат чиновникам і керівникам державних підприємств, оскільки це, на його думку,  є вагомим фактором у боротьбі з корупцією.

Про це колишній український урядовець заявив під час відкриття Регіональної конференції з обміну досвідом для журналістів-розслідувачів, блогерів і активістів, що працюють у сфері боротьби з корупцією, відповідаючи на запитання, чи не знає він про плани уряду стосовно підняття зарплат чиновникам, які працюють у місцевих органах влади.

«Піднімати рівень зарплати однозначно потрібно. Я виступаю за різке підвищення зарплати чиновникам і керівникам державних підприємств. Це допоможе прибрати корупцію. Я свідомий того, що громадськість буде проти, але це потрібно робити. Скажімо, депутатам Верховної Ради України вже підняли зарплату, однак рівень підвищення ще не достатній», - зазначив А.Абромавичус.

Колишній урядовець також розповів про власний досвід скорочення штату у міністерстві економічного розвитку і торгівлі зі збереженням фонду зарплат. За його словами, він звільнив 50% від штату працівників міністерства, водночас домігся залишити обсяг фонду зарплат на тому ж рівні, в результаті чого зарплата у працівників міністерства підвищилась із 4 700 грн до 9 тис грн.

За словами Абромавичуса, нині керівники державних підприємств отримують ринкові зарплати, вони цілком можуть заробити до 1,5 млн дол в рік при ефективній роботі. При цьому колишній урядовець навів приклад роботи керівника ПАТ «Укргазвидобування» Олега Прохоренка, якому дали високу зарплату і який в результаті своєї роботи вже зекономив на державних закупівлях кілька мільйонів бюджетних грошей, попередивши корупційну складову.

Нагадаємо, що раніше О.Прохоренко повідомляв про результати своєї роботи на посаді та аргументував розмір своєї зарплати: «Ми зекономили тільки на закупівлях 600 млн грн, які попередне керівництво, за сприяння високопоставлених політиків, виймали з цієї компанії».

Як повідомляв «Ні корупції!», колишній керівник уряду Арсеній Яценюк наполегливо рекомендував директорам ДП працювати чесно на ринкову зарплату.

Державне управління справами України раніше відмовило «Ні корупції!» в оприлюдненні розмірів заробітних плат (разом із надбавками, преміями, матдопомогами на вирішення соціально-побутових питань, допомогою на оздоровлення та іншими виплатами), які отримують керівники установ, організацій та державних підприємств, що перебувають в управлінні ДУС.

Зазначимо, що у Києві 30-31 травня проходить Регіональна конференція з обміну досвідом для журналістів-розслідувачів, блогерів і активістів, що працюють у сфері боротьби з корупцією, яку організувала міжнародна неурядова організація Freedom House за підтримки своїх українських та молдовських партнерів, а також за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія.
.