ФОТО
| |

Чернігівський ЖЕК-10 закуповує найдорожчі товари у однієї фірми

ЖЕК 10При проведенні закупівлі фарб та лаків Комунальним підприємством ЖЕК-10 Чернігівської міської ради від 14.04.2016 по 06.05.2016р серед найбільш економічно вигідних була означена  пропозиція приватного підприємства ВКФ Оптіма.

Однак ця економічно приваблива цінова пропозиція, як і пропозиція учасника торгів ТОВ Укрхімінвест,  була відхилена.

Важливо знати, що відповідно до технічних вимог, при оголошенні закупівлі КП ЖЕК-10  заявило конкретні торгові марки виробників лако-фарбової продукції, виписані під певного постачальника,  що значно звужує коло можливих учасників торгів, та є прямим порушенням норм ЗУ № 2289-IV “Про здійснення державних закупівель”.

По-друге, переможцем торгів визначено підприємство ТОВ Грандальянс з найдорожчою – 79 200,00 грн. –   ціновою пропозицією з усіх чотирьох учасників. Її ціна майже на 150 % вища, ніж цінові пропозиції від ПП ВКФ Оптіма та ТОВ Укрхімінвест.

Відмова ТОВ Грандальянс

Пропозиції по фарбі на аукціоні

По-третє, визначення даного переможця відбулося з порушенням чинної процедури – після дискваліфікації другого учасника торгів пропозиція третього навіть не була відхилена, а переможцем, всупереч процедурі проведення торгів, було одразу визначено ТОВ Грандальянс із найбільшою ціновою пропозицією.

Цікавим є те, що після офіційного звернення 12 травня до управління ЖКГ щодо причин затвердження найвищої цінової пропозиції закупівлі фарби ТОВ Грандальянс вирішив відмовитись від даної закупівлі, і ЖЕК-10 скасував закупівлю.

Відповідь міськради по закупівлям

Проаналізувавши короткий період участі ТОВ Грандальянс у оголошених закупівлях КП ЖЕК-10, можна зробити висновок, що  комунальне підприємство зазвичай зацікавлюється саме найвищими пропозиціями даного учасника.

Так, зокрема  Грандальянс став переможцем у закупівлі шин № UA-2016-03-15-000433-c від 18 березня з найвищою ціновою пропозицією в 29 тисяч гривень. Хоча був ряд пропозицій і суттєво дешевших.

Грандальянс - продаж шин 29000

Закупівля шин ЖЕК 10

Ще в КП ЖЕК-10 проводив закупівлю шин до сільськогосподарських машин  № UA-2016-03-15-000213-a  від 18 березня, яку також виграв Грандальянс із пропозицією в 123 тисячі гривень.

Грандальянс с-г шини

Закупівля с-г шин ЖЕК 10

Цікавою є стратегія участі в торгах даного постачальника. Товариство Грандальянс подає свої найдорожчі пропозиції останніми і виграє торги. Така стратегія товариства у стосунках із ЖЕК -10 часто є успішною для цього учасника.

Відповідно до відомостей з Єдиного Державного Реєстру, ТОВ Грандальянс (код ЕДРПОУ 40270255) взято на державний облік (зареєстровано) лише 11.02.2016 року, що дивним чином збігається з часом призначення на посаду нового начальника КП ЖЕК-10 Чернігівської міської ради  – Волока Руслана Валерійовича.

Реєстрація ГРАНДАЛЬЯНС 11.02

Також, відповідно до відомостей з Единого Державного Реєстру України, ТОВ Грандальянс зареєстровано та здійснює діяльність за місцем мешкання директора – Шабардина  Дмитра Володимировича,  безпосередньо у його квартирі за адресою: м. Чернігів, вул. Толстого, № 118, кв. 2.  Отже, не виключено, що це звичайна фірма-посередник, яка не має стаціонарного офісу та складів, лише перепродає замовлені матеріали виключно під тендер, який виграє у ЖЕКу-10.

Беручи до уваги вищевикладене, в цьому випадку проглядається явна особиста  зацікавленість певних посадових осіб  КП ЖЕК-10  в отриманні від постачальника ТОВ ГРАНДАЛЬЯНС найдорожчих пропозицій, що призводить до економічно необгрунтованого  витрачання зайвих коштів з міського бюджету Чернігова.

Ігор Андрійченко, для “Ні корупції!”

Доданий до: Блоги, Корупція в Чернігові, Україна
Теги: , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії