Чернігівський ЖЕК-10 закуповує найдорожчі товари у однієї фірми

ЖЕК 10При проведенні закупівлі фарб та лаків Комунальним підприємством ЖЕК-10 Чернігівської міської ради від 14.04.2016 по 06.05.2016р серед найбільш економічно вигідних була означена  пропозиція приватного підприємства ВКФ Оптіма.

Однак ця економічно приваблива цінова пропозиція, як і пропозиція учасника торгів ТОВ Укрхімінвест,  була відхилена.

Важливо знати, що відповідно до технічних вимог, при оголошенні закупівлі КП ЖЕК-10  заявило конкретні торгові марки виробників лако-фарбової продукції, виписані під певного постачальника,  що значно звужує коло можливих учасників торгів, та є прямим порушенням норм ЗУ № 2289-IV "Про здійснення державних закупівель".

По-друге, переможцем торгів визначено підприємство ТОВ Грандальянс з найдорожчою - 79 200,00 грн. -   ціновою пропозицією з усіх чотирьох учасників. Її ціна майже на 150 % вища, ніж цінові пропозиції від ПП ВКФ Оптіма та ТОВ Укрхімінвест.

Відмова ТОВ Грандальянс

Пропозиції по фарбі на аукціоні

По-третє, визначення даного переможця відбулося з порушенням чинної процедури – після дискваліфікації другого учасника торгів пропозиція третього навіть не була відхилена, а переможцем, всупереч процедурі проведення торгів, було одразу визначено ТОВ Грандальянс із найбільшою ціновою пропозицією.

Цікавим є те, що після офіційного звернення 12 травня до управління ЖКГ щодо причин затвердження найвищої цінової пропозиції закупівлі фарби ТОВ Грандальянс вирішив відмовитись від даної закупівлі, і ЖЕК-10 скасував закупівлю.

Відповідь міськради по закупівлям

Проаналізувавши короткий період участі ТОВ Грандальянс у оголошених закупівлях КП ЖЕК-10, можна зробити висновок, що  комунальне підприємство зазвичай зацікавлюється саме найвищими пропозиціями даного учасника.

Так, зокрема  Грандальянс став переможцем у закупівлі шин № UA-2016-03-15-000433-c від 18 березня з найвищою ціновою пропозицією в 29 тисяч гривень. Хоча був ряд пропозицій і суттєво дешевших.

Грандальянс - продаж шин 29000

Закупівля шин ЖЕК 10

Ще в КП ЖЕК-10 проводив закупівлю шин до сільськогосподарських машин  № UA-2016-03-15-000213-a  від 18 березня, яку також виграв Грандальянс із пропозицією в 123 тисячі гривень.

Грандальянс с-г шини

Закупівля с-г шин ЖЕК 10

Цікавою є стратегія участі в торгах даного постачальника. Товариство Грандальянс подає свої найдорожчі пропозиції останніми і виграє торги. Така стратегія товариства у стосунках із ЖЕК -10 часто є успішною для цього учасника.

Відповідно до відомостей з Єдиного Державного Реєстру, ТОВ Грандальянс (код ЕДРПОУ 40270255) взято на державний облік (зареєстровано) лише 11.02.2016 року, що дивним чином збігається з часом призначення на посаду нового начальника КП ЖЕК-10 Чернігівської міської ради  - Волока Руслана Валерійовича.

Реєстрація ГРАНДАЛЬЯНС 11.02

Також, відповідно до відомостей з Единого Державного Реєстру України, ТОВ Грандальянс зареєстровано та здійснює діяльність за місцем мешкання директора - Шабардина  Дмитра Володимировича,  безпосередньо у його квартирі за адресою: м. Чернігів, вул. Толстого, № 118, кв. 2.  Отже, не виключено, що це звичайна фірма-посередник, яка не має стаціонарного офісу та складів, лише перепродає замовлені матеріали виключно під тендер, який виграє у ЖЕКу-10.

Беручи до уваги вищевикладене, в цьому випадку проглядається явна особиста  зацікавленість певних посадових осіб  КП ЖЕК-10  в отриманні від постачальника ТОВ ГРАНДАЛЬЯНС найдорожчих пропозицій, що призводить до економічно необгрунтованого  витрачання зайвих коштів з міського бюджету Чернігова.

Ігор Андрійченко, для "Ні корупції!"