У Київраді попередили незаконне захоплення землі на Дарниці

Записати1За ініціативи депутата Київради Юлії Лобан, громадських активістів та за сприяння начальника управління з питань контролю та запобігання і протидії корупції секретаріату Київради Марини Калімулліної було попереджено незаконне зайняття земельної ділянки в Дарницькому районі Києва.

Про це йдеться на сайті Київради.

На перетині вулиць Здолбунівської та Ревуцького, що поблизу озера «Сонячне», невідомі особи намагалися встановити паркан та будівельну охоронну будку.

«Молодики, які здійснювали незаконний монтаж, спочатку повідомили, що на огородженій ділянці планується зведення газової автозаправки. Але після того, як жодних дозвільних документів у них не виявилося, вони почали переконувати, що облаштовують місце для вигулу собак. Проте паперів і для цих робіт не знайшлося. І молоді люди зайняли кардинально іншу позицію — почали стверджувати, що просто гуляють», — зазначила депутат Київради Юлія Лобан.

Аби припинити незаконне захоплення ділянки, активісти викликали поліцію, а Управління з питань контролю та запобігання і протидії корупції секретаріату Київради звернулося ще й до прокуратури.

«Завдяки швидкій та своєчасній реакції прокурора Київської місцевої прокуратури №2 Валерія Доценка прибув патруль поліції. Згодом на місце незаконного монтажу паркану приїхали також заступник прокурора Олександр Субботін та прокурор Сергій Голосов. Почувши про приїзд правоохоронців, паркан почали прибирати», — розповіла начальник Управління з питань контролю та запобігання і протидії корупції секретаріату Київради Марина Калімулліна.

Наразі зареєстровано звернення про незаконне захоплення земельної ділянки на перетині вулиці Здолбунівської та Ревуцького, яке розглядається Дарницьким управління поліції ГУ НП в м. Києві.

Секретар комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури Сергій Кримчак у коментарі виданню «Киеввласть» повідомив: «У 2010 році мені вже доводилося боротися з недобросовісними «ділками», які за допомогою рішення суду намагались відвести цю ділянку і побудувати на ній АЗС. Тоді їм навіть вдалося отримати рішення Господарського суду Києва, яким було визнано укладеним договір оренди земельної ділянки для будівництва АЗС. Але, завдяки оперативному втручанню відповідних органів, рішення Господарського суду Києва було скасовано, а договір оренди земельної ділянки – знятий з реєстрації. Судові рішення по цій справі усі бажаючі можуть подивитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень – господарська справа №44/237, позивачем виступало так зване товариство з обмеженою відповідальністю «ДАР-С». 

Здавалося, ситуація вирішена, парк залишається парком, а озеру не загрожує забруднення пальним. Однак, менше ніж через три роки посадові особи ТОВ «ДАР-С» уже, очевидно, вирішили, що все заспокоїлось, і почали діяти зі ще більшим нахабством. Тепер їм не потрібне навіть сумнівне рішення суду! Попри всі рамки закону і моралі, вони просто взяли і розпочали будівництво на чужій земельній ділянці».

С.Кримчак також повідомив, що ним уже направлено депутатські звернення до прокуратури, в поліцію, в Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю, іншим наглядовим і контролюючим органам з викладом обставин та вимогою відреагувати, захистити парк, права територіальної громади і притягнути винних осіб до відповідальності.