У Черкасах таки будуватимуть московську церкву бюджетним коштом

cherk-cerkva-kaplicia-afganec

Понад два мільйони гривень із місцевих бюджетів витратять на меморіальний комплекс воїнам-афганцям у Черкасах. Як уже повідомляв «Ні корупції!», під приводом добудови меморіалу поруч із пам’ятником планують спорудити церкву Московського патріархату.

Замовником робіт з реконструкції меморіалу має стати комунальне підприємство «Черкасиінвестбуд». Спілка воїнів-інтернаціоналістів, на балансі якої перебував об’єкт, не має змоги добудувати його.

Як зазначив Станіслав Овчаренко, перший заступник міського голови  місцевому інтернет-виданню «Вичерпно», «...на добудову пам’ятника міська рада виділила близько 1 млн грн. 1 млн 300 тис. грн субвенцію до міського бюджету дала обласна рада. На сьогодні йде коригування проекту, після якого будуть проводитись будівельні роботи».

Усього у бюджеті Черкас на соціально-економічний розвиток міста передбачено 363 мільйони, з них лише 105 тисяч гривень було закладено на реконструкцію пам’ятника загиблим в Афганістані та інших локальних конфліктах у єдиному меморіальному комплексі по бульвару Шевченка. Втім, це було на початку цього року, в лютому.

Як уже писав "Ні корупції!", ще у 2008 році із міського бюджету виділили 120 тисяч грн. на розробку проекту будівництва меморіальної церкви. 200 тисяч повинна була додати обласна адміністрація. Ще 250 тис. – міська рада. Однак цих 450 тисяч гривень ніхто не бачив.

“За попередніми обрахунками, будівництво церкви коштуватиме близько двох мільйонів гривень. Хоча, як зауважили у міській спілці ветеранів Афганістану, вони сподіваються вкластись у меншу суму, оскільки значний обсяг робіт виконуватимуть самі ж члени спілки, які висловили ініціативу допомогти у зведенні церкви”, – йдеться у повідомленні, оприлюдненому на офійному сайті Черкаської міської ради.