В Закарпатській облраді пояснили, чому непрозоро прийняли рішення (ДОКУМЕНТ)

Фото: Автор: Сергій Криниця (Haidamac) - Власна робота, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21708673

Фото: Автор: Сергій Криниця. Вікіпедія

У квітні Закарпатська обласна рада прийняла кілька рішень, проекти яких не були оприлюднені вчасно, а саме – за 20 робочих днів до засідання депутатів.  

У публікації на цю тему журналіст констатував: недотримання вимог Закону «Про доступ до публічної інформації» може свідчити і про потенційну корупційну складову. Адже там, де нема вичерпної інформації про проект рішення місцевої влади, можуть зародитися корупційні схеми.

В.о. голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто надіслав журналісту лист-відповідь із своїми коментарями щодо ситуації, яку описано у матеріалі.

Відносно факту, що проекти рішень, які не «висіли» на сайті 20 днів, але згідно з якими погоджено користуватися надрами організаціям ПП «Андезит», ПАТ «Укргазвидубування», СПА «Спелеоцентр Солотвино», ПП «Галс-М», то, зі слів Йосипа Борто, рада була змушена розглянути рішення у «скороченому порядку», оскільки згідно із постановою Кабміну (що діяла на той момент) відводився конкретний строк, протягом якого ради зобов’язані розглянути погодження. І якби такі погодження не були розглянуті, вони б вважалися такими, що надані автоматично.

Щодо проекту рішення, згідно з яким Перечинській міській раді відмовили у передачі приміщення, то, запевнив Йосип Борто, проект цього рішення був оприлюднений на сайті ще 26 лютого.

Ну а щодо питань звільнення із посад керівників двох комунальних підприємств – обласного аеропорту та обласної газети, то тут, твердить Йосип Борто, «варто зауважити, що такі були рекомендовані для включення до порядку денного президією Закарпатської обласної ради, після чого були затверджені до розгляду на пленарному засіданні сесії обласної ради шляхом прийнятті відповідного рішення більшістю голосів».

Втім, слід наголосити, що норми закону, звичайно, мають більшу юридичну силу, ніж бажання членів президії та депутатів – навіть якщо вони голосують за рішення без оприлюднення його проекту. Відтак, в обох екс-керівників комунальних підприємств й далі залишаються підстави скасувати рішення облради про своє звільнення у суді.

Повну відповідь в.о. голови Закарпатської обласної ради на публікацію «Закарпатська облрада стає все менш публічною. Крок до корупції?» додаємо у фотокопії.

vidpovid 1

vidpovid 2

Ярослав Гулан,
Бюро журналістських розслідувань
«Варто ЗНАТИ!»
для «Ні корупції!»