Сільській громаді вдалося зупинити спорудження хімскладів

ЗаписатиБудівництво складів для зберігання хімічних речовин біля села Перемога Броварського району на Київщині зупинено.

Про це повідомив у групі Бровари в мережі Фейсбук народний депутат Павло Різаненко.

За його словами, наприкінці лютого від мешканців села Перемога до нього надійшли повідомлення та скарги щодо будівництва ТОВ «Селена-плюс» складів для зберігання хімічних речовин.

Мешканці скаржились, що об’єкт будівництва розташували на ділянці у безпосередній близькості до житлових приміщень з порушеннням норм  захисного зонування. Немає низки дозвільних документів (не проведено екологічний аудит), а також  не були проведені громадські слухання - забудовники не поцікавились думкою громади.

«25 березня у Броварській РДА відбувся прийом громадян за участю посадових осіб органів державної влади та органів місцевого самоврядування з цього приводу. За результатами обговорення за моєї ініціативи від Верховної Ради був направлений депутатський запит до голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ) щодо проведення перевірки стосовно дотримання вимог чинного законодавства, будівельних норм під час будівництва ТОВ «СЕЛЕНА-ПЛЮС» виробничо-складського комплексу з лабораторними приміщеннями та котельною на території Калинівської селищної ради Броварського району Київської області. У відповідь на мій депутатський запит ДАБІ повідомила, що реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт СКАСОВАНО», - повідомив П.Різаненко і додав, що це перемога насамперед активної громади села Перемога.

Депутат також оприлюднив копію відповіді Державної архітектурно-будівельної інспекції України з приводу перевірки ТОВ «СЕЛЕНА-ПЛЮС».
123

Нагадаємо, що раніше депутат Київської облради від «Батьківщини» Олег Кищук повідомляв, що компанія ТОВ «Селена Плюс», прикриваючись документами на будівництво начебто складського комплексу, насправді будує хімічну лабораторію, де виготовлятимуть високотоксичні матеріали. І за його даними, на той незавершений об’єкт будівництва, розташований на відстані 100 метрів від житлових будинків, уже завезли хімічні речовини.

Мешканці села Перемога Броварського району  були готові перекривати трасу Київ-Суми, аби не допустити незаконної забудови на їх території.