В Одеській ОДА обшукали кабінет радника Саакашвілі

1936239_1134657713251316_1818635802254087906_nСьогодні, 26 травня, в кабінеті радника голови Одеської обласної державної адміністрації Тимура Нішніанідзе  проводила обшук слідча група Генеральної прокуратури, посилена спецназом СБУ.

За інформацією місцевих ЗМІ, доповненою головою ОДА, обшук проводився за фактом незаконного повернення ПДВ раднику Саакашвілі, коли той обіймав посаду генерального консула Грузії в Одесі в 2012-2013 роках. Мова йде про майже 20 мільйонів гривень, які були виплачені посадовим особам консульства за придбання брендового одягу.

Одночасно слідчі дії проходять і в київських брендових магазинах на кшталт «Prada», «Louis Vuitton», де й робили покупки посадовці, а також у структурах Державної фіскальної служби, що нараховували ПДВ. Окрім цього, обшуки пройшли й у офісі благодійного фонду "На благо Одессы" на Успенській, головою якого й є Тимур Нішніанідзе.

Стало відомо, що дозвіл на обшуки видав один із київських судів, а слідчі дії проходять у рамках кількох кримінальних проваджень. Події вже прокоментувала заступник голови Одеської ОДА Соломія Бобровська та радник Міхеїла Саакашвілі Олександр Боровік.

"Група військовослужбовців у балаклавах увірвалася в адмінбудівлю, заявивши що "працює СБУ", і не представила воєнізованій охороні при вході в ОДА жодних документів. Проникли в три кабінети відділу протоколу і зараз утримують у приміщенні трьох держслужбовців. Спроби адвоката керівника благодійного фонду "На благо Одеси" Теймураза Нішніанідзе - Сергія Лисенка  ознайомитися з документами представників слідчо-оперативної групи ГПУ та СБУ, як представляються ці люди, не увінчалися успіхом", - зазначила Соломія Бобровська.

 Відомо, що у кабінет, де тривав обшук,  прорвався голова Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі, який заявив, що вже подзвонив Генпрокурору Юрію Луценку з вимогою відіслати слідчих, називаючи дії робітників Гепрокуратури виконанням "ганебного політичного наказу". Відповідні відео опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці відомий журналіст Роман Бочкала.

Це вже не перший обшук владних кабінетів команди Саакашвілі. Так, наприкінці минулого року стало відомо, що на великому хабарі в розмірі 1,5 мільйона гривень попалась в.о. директора департаменту розвитку інфраструктури й житлово-комунального господарства Одеської ОДА Тетяна Марченко.