ФОТО
| |

Застава під звільнення гальмує діяльність НАБУ – Ситник

NABU-22Альтернатива у вигляді застави при арешті іноді сильно заважає діяльності НАБУ. Про це в інтерв’ю “Укрінформу” заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

“Зараз при обранні запобіжного заходу для підозрюваного у кримінальному корупційному правопорушенні пропонується альтернатива – застава. Люди вносять мільйонні суми і виходять з-під варти, і ми не встигаємо провести слідчі дії, закріпити докази. Іноді це дуже заважає. На жаль, є навіть випадок, коли через це (обов’язок судді призначати заставу, – ред.) суддя зник. Зараз він знаходиться в розшуку”, – заявив Ситник.

Він зазначив, що на законодавчому рівні в Україні відсутній механізм угоди зі слідством.

Тому ми не можемо запропонувати людині умовний термін покарання або призначення покарання нижче межі санкцій Кримінального кодексу в обмін на співпрацю”, – відзначає Ситник.

На його думку, такий стан справ не може налаштовувати на співпрацю зі слідством.

На думку очільника НАБУ, необхідно прописати в законодавстві можливість призначення більш м’якого покарання тим особам, які допомагають слідству і відшкодували в повному обсязі збитки, завдані їх діями державі.

Також він повідомив, що саме необхідно змінити в чинному законі про НАБУ.

Зараз Бюро має можливість подати позов, а ось представляти інтереси держави в суді має Генеральна прокуратура. НАБУ не може виступати третьою стороною в спорах адміністративного, господарського і цивільного характеру. Тобто, фактично ми дещо звужені в реалізації своїх повноважень“, – заявив Ситник.

Він уточнив, що це ускладнює докази корупційної схеми, покарання винних і повернення активів державі.

Крім того, за його словами, треба врегулювати законодавчі питання в частині проходження служби особами начальницького складу Бюро.

Як відзначає видання, президент України Петро Порошенко вже нагадував Верховній Раді про необхідність скасувати заставу в якості запобіжного заходу для корупціонерів.

112.ua

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії