Застава під звільнення гальмує діяльність НАБУ – Ситник

NABU-22Альтернатива у вигляді застави при арешті іноді сильно заважає діяльності НАБУ. Про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник.

"Зараз при обранні запобіжного заходу для підозрюваного у кримінальному корупційному правопорушенні пропонується альтернатива – застава. Люди вносять мільйонні суми і виходять з-під варти, і ми не встигаємо провести слідчі дії, закріпити докази. Іноді це дуже заважає. На жаль, є навіть випадок, коли через це (обов'язок судді призначати заставу, – ред.) суддя зник. Зараз він знаходиться в розшуку", – заявив Ситник.

Він зазначив, що на законодавчому рівні в Україні відсутній механізм угоди зі слідством.

"Тому ми не можемо запропонувати людині умовний термін покарання або призначення покарання нижче межі санкцій Кримінального кодексу в обмін на співпрацю", - відзначає Ситник.

На його думку, такий стан справ не може налаштовувати на співпрацю зі слідством.

На думку очільника НАБУ, необхідно прописати в законодавстві можливість призначення більш м'якого покарання тим особам, які допомагають слідству і відшкодували в повному обсязі збитки, завдані їх діями державі.

Також він повідомив, що саме необхідно змінити в чинному законі про НАБУ.

"Зараз Бюро має можливість подати позов, а ось представляти інтереси держави в суді має Генеральна прокуратура. НАБУ не може виступати третьою стороною в спорах адміністративного, господарського і цивільного характеру. Тобто, фактично ми дещо звужені в реалізації своїх повноважень", - заявив Ситник.

Він уточнив, що це ускладнює докази корупційної схеми, покарання винних і повернення активів державі.

Крім того, за його словами, треба врегулювати законодавчі питання в частині проходження служби особами начальницького складу Бюро.

Як відзначає видання, президент України Петро Порошенко вже нагадував Верховній Раді про необхідність скасувати заставу в якості запобіжного заходу для корупціонерів.

112.ua