У спортшколах Києва – масштабні розтрати

SportУ дитячих юнацько-спортивних школах Києва були виявлені розтрати бюджетних коштів приблизно на 1,1 мільйона гривень. Про це в ефірі телеканалу "112 Україна" повідомила директор Департаменту аудиту та внутрішнього контролю КМДА Оксана Колтик.

"Було виявлено (за результатами аудиту юнацько-спортивних шкіл, - ред.) багато таких випадків (розтрати бюджетних коштів, - ред.). Сумарно це десь на 1,1 мільйона гривень виявлено таких порушень. Через ці порушення було доручення звільнити двох директорів таких шкіл", - зазначила вона.

При цьому Колтик зауважила, що приводом для проведення аудиту послужила інформація, яка надходила до департаменту щодо ймовірності наявності "мертвих душ" на підприємствах.

"Було виявлено, що були люди, які перебували за кордоном довгий час, у спортивно-юнацькій школі "Лідер", від 2 до 4 років перебували за кордоном, але їм виплачували зарплату за бюджетні кошти міста Києва. Це були тренери найвищого рангу. Підстав для того, щоб вони там перебували, не було", - уточнила вона.

За словами міністра молоді та спорту Ігоря Жданова, для нього ця інформація не нова. "Цю інформацію я вже знав... Мені доповідав начальник управління спорту та інші керівники управління з областей. Найбільш розповсюджена ситуація, коли є так звані "підсніжники", записують людей, а їх там немає. Тому зараз керівники управлінь проводять перевірку шкіл і виявляють, що дійсно там не стільки навчається, скільки записано. Це крадіжка державних коштів", - прокоментував він ситуацію, що склалася.

Як повідомлялося, раніше київські спортшколи запідозрили у масштабних фінансових махінаціях. За словами першого заступника голови КМДА Геннадія Пліса, причинами фінансових махінацій у спортивних навчальних закладах є відсутність системного підходу, що створює низку проблем в управлінні та фінансовому контролі.

"112 Украина"