Депутати Київради хочуть знати, з ким укладають угоди комунальні підприємства

mirova-ugoda1Депутати Київради підтримали проект рішення «Про особливості укладання договорів комунальними підприємствами, установами та організаціями Київської міської ради» на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань законності, правопорядку та запобігання корупції.

Про це повідомляє сайт Київради.

Проектом рішення пропонується зобов'язати установи, організації та підприємства, у статутному капіталі яких Київрада має 50 і більше відсотків акцій, повідомляти про намір укласти договори з юридичними особами, які не розкрили відомостей про кінцевих вигодоодержувачів, а також з нерезидентами, зареєстрованими в офшорних зонах. Відповідні відомості необхідно надавати Управлінню з питань запобігання та протидії корупції секретаріату Київради.

«Наразі вступив у силу закон, який зобов'язує всі підприємства, установи та організації розкрити інформацію про їхніх кінцевих вигодоодержувачів. Але, на жаль, санкцій за неоприлюднення закон не передбачає. І відповідно, не всі подали таку інформацію. Тому пропонується, якщо у когось з підприємств виникає бажання укласти договір з такою компанією, вони повинні за 30 днів до підписання договору повідомити про це. І Управління з питань запобігання та протидії корупції має протягом місяця дослідити, чому така нагальна необхідність укласти договір із підприємствами, які містяться в офшорних зонах, або які не розкрили бенефіціарів», — сказав депутат Київради Ігор Опадчий, який є ініціатором подання цього рішення.

«Корупція є однією з проблем, які потребують невідкладного розв'язання, оскільки вона становить значну загрозу економічному та політичному розвитку столиці. Створення дієвої системи запобігання корупції та розроблення ефективних заходів для її подолання є одним із основних пріоритетів КМР. І відповідний проект рішення націлений саме на це. Він покликаний припинити зловживання посадових осіб комунальних підприємств, установ та організацій Київради через посилення контролю за ними та досягнення прозорості в укладанні договорів», — зазначив голова постійної комісії Олег Бондарчук.

Відповідний проект рішення має також розглянути постійна комісія Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», у столиці також можуть створити наглядові ради комунальних підприємств. Відповідний проект рішення «Про організаційно-правові заходи щодо утворення наглядових рад комунальних підприємств Київської міської ради» депутати міськради погодили на засіданні постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Торік Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту в результаті внутрішньої перевірки виявив вагомі фінансові порушення в таких столичних КП як «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт», «Київавтодор», «Київавтошляхміст», «Плесо», «Київська міська стоматологічна поліклініка», «Київмедспецтранс», «Київкінофільм», «Житло-Сервіс», «Фармація», «Київський метрополітен», «Бесарабський ринок», «Житній ринок», «Київський іподром» тощо.