ФОТО
| |

Депутати Київради хочуть знати, з ким укладають угоди комунальні підприємства

mirova-ugoda1Депутати Київради підтримали проект рішення «Про особливості укладання договорів комунальними підприємствами, установами та організаціями Київської міської ради» на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань законності, правопорядку та запобігання корупції.

Про це повідомляє сайт Київради.

Проектом рішення пропонується зобов’язати установи, організації та підприємства, у статутному капіталі яких Київрада має 50 і більше відсотків акцій, повідомляти про намір укласти договори з юридичними особами, які не розкрили відомостей про кінцевих вигодоодержувачів, а також з нерезидентами, зареєстрованими в офшорних зонах. Відповідні відомості необхідно надавати Управлінню з питань запобігання та протидії корупції секретаріату Київради.

«Наразі вступив у силу закон, який зобов’язує всі підприємства, установи та організації розкрити інформацію про їхніх кінцевих вигодоодержувачів. Але, на жаль, санкцій за неоприлюднення закон не передбачає. І відповідно, не всі подали таку інформацію. Тому пропонується, якщо у когось з підприємств виникає бажання укласти договір з такою компанією, вони повинні за 30 днів до підписання договору повідомити про це. І Управління з питань запобігання та протидії корупції має протягом місяця дослідити, чому така нагальна необхідність укласти договір із підприємствами, які містяться в офшорних зонах, або які не розкрили бенефіціарів», — сказав депутат Київради Ігор Опадчий, який є ініціатором подання цього рішення.

«Корупція є однією з проблем, які потребують невідкладного розв’язання, оскільки вона становить значну загрозу економічному та політичному розвитку столиці. Створення дієвої системи запобігання корупції та розроблення ефективних заходів для її подолання є одним із основних пріоритетів КМР. І відповідний проект рішення націлений саме на це. Він покликаний припинити зловживання посадових осіб комунальних підприємств, установ та організацій Київради через посилення контролю за ними та досягнення прозорості в укладанні договорів», — зазначив голова постійної комісії Олег Бондарчук.

Відповідний проект рішення має також розглянути постійна комісія Київради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», у столиці також можуть створити наглядові ради комунальних підприємств. Відповідний проект рішення «Про організаційно-правові заходи щодо утворення наглядових рад комунальних підприємств Київської міської ради» депутати міськради погодили на засіданні постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Торік Департамент внутрішнього фінансового контролю та аудиту в результаті внутрішньої перевірки виявив вагомі фінансові порушення в таких столичних КП як «Дирекція реставраційно-відновлювальних робіт», «Київавтодор», «Київавтошляхміст», «Плесо», «Київська міська стоматологічна поліклініка», «Київмедспецтранс», «Київкінофільм», «Житло-Сервіс», «Фармація», «Київський метрополітен», «Бесарабський ринок», «Житній ринок», «Київський іподром» тощо.

Доданий до: Корупція в Києві, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії