Бальчун розповів, як буде боротися з корупцією в “Укрзалізниці”

В. Бальчун. Фото gordonua

В. Бальчун. Фото gordonua

Новий очільник Укрзалізниці Войцех Бальчун розповів “НВ”, як має намір боротися з корупцією в компанії. "Я постійно чую про те, що корупція присутня. Але я не прокурор. І я не буду бігати з сокирою і шукати корупціонерів. Я буду намагатися зробити процедури прозоріше, ефективніше. І саме цим способом усувати корупцію", – сказав він.

За його словами, буде проведено відбір, після чого залишаться ті співробітники, які будуть готові "присвятити життя змінам".

"З тими, хто не готовий йти цією дорогою, ми хочемо розлучитися", - додав Бальчун.

Він підкреслив, що це буде професійний відбір.

"Я вже зараз отримую десятки резюме, заяв з приводу роботи. Також у перші тижні люди центрального апарату будуть мати можливість показати себе. Ми їх не відкидаємо відразу, у всіх буде шанс. Ми будемо проводити конкурси на посади, запросимо зовнішніх експертів. Конкурси будуть прозорими: ми повинні показати, що зміни починаємо з себе", - розповів Бальчун.

Він також підкреслив, що подолання корупції дозволить зменшити витрати без значного скорочення штату.

"Ця міра не торкнеться тих людей, які важко працюють, особливо в самому низу", - запевнив Бальчун.

20 квітня 2016 року Кабінет міністрів офіційно призначив главою Укрзалізниці поляка Войцеха Бальчуна . Він вступив на посаду 16 травня.

Після призначення Бальчун зізнався, що йому ніяково в розкішному інтер'єрі переговорного залу, призначеного для керівництва держкомпанії, яка десятиліттями отримувала бюджетні дотації.

"Я в шоці", - зізнався чиновник, відповідаючи на питання “НВ” про те, як він себе почуває в такій обстановці.

За словами Бальчуна, цей офіс виглядає створеним не для управління, а для "панування".

"А я хочу керувати, а не панувати", - запевнив він.

“Новое время”