Улюблені кадри Гройсмана

ЗаписатиУпродовж місяця після заяви про відставку колишнього прем’єра Арсенія Яценюка з Секретаріату Кабінету міністрів було звільнено майже тридцять працівників, призначено нових – майже чотири десятки.  Новий прем’єр Володимир Гройсман не робив ремонт у кабінетах свого попередника, які нині він використовує для роботи і відпочинку. Лише за 432 гривні змінив табличку на дверях.

«Ні корупції!» з’ясовував, без яких «своїх» людей Володимир Гройсман не зміг обійтися  забрав їх із собою в уряд.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», Арсеній Яценюк подав у відставку 10 квітня. «Я прийняв рішення скласти повноваження Прем’єр-міністра України. 12 квітня подання буде внесено до Верховної Ради. Політична криза в державі розв’язана штучно. Бажання змінити одну особу засліпило політиків і паралізувало їхню волю до реальних змін. Процес зміни Уряду перетворився на бездумний біг на місці», – пояснив свої мотиви Яценюк на своїй сторінці у Фейсбук.

14 травня парламент звільнив А.Яценюка, призначивши на його місце Володимира Гройсмана. 257 народних депутатів проголосували «за» призначення, а Президент Петро Порошенко подарував новоспеченому прем’єрові великий букет троянд, після чого зарікся дарувати квіти чоловікам в принципі.

160414115224_red_roses_gallery_624x351_ukrinform
На запит «Ні корупції!» в Секретаріаті Кабінету міністрів України повідомили, що новий глава Уряду Володимир Гройсман не проводив жодних ремонтних робіт у приміщеннях, які він використовує для своєї роботи. Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату КМУ лише замінив табличку на дверях його робочого кабінету за 432 гривні (з ПДВ).

За період з 10 квітня по 10 травня 2016 року з Секретаріату Кабінету міністрів було звільнено 28 працівників, у тому числі за згодою сторін – 0, за власним бажанням – 2, з інших причин – 26 працівників.

За цей же період на посади в Секретаріаті Кабінету Міністрів було призначено 39 працівників.
12

Так Гройсман забрав із собою працювати в уряд прес-секретаря Дмитра Столярчука. Нині Столярчук - директор департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ. А також Юрія Собка, який у період перебування Гройсмана на посаді голови Верховної Ради був його радником.

Крім того, керівником апарату прем’єр-міністра Володимира Гройсмана було призначено Юрія Боденчука, який був радником у Гройсмана спікера.

Також нинішнім працівником Секретаріату Кабінету міністрів є Станіслав Базалєєв, який ще у 2015 працював прокурором прокуратури Барського району Вінницької області. У 2010 році Базалєєв балотувався як мажоритарник у депутати Барської районної ради по виборчому округу №3 від політичної партії «Єдиний центр».

Ольга Матягіна, яка була консультантом секретаріату депутатської фракції «Блоку Петра Порошенка», нині теж працює з Гройсманом в урядовій будівлі на Грушевського. Варто зазначити, що, ймовірно, Матягіну дуже цінували у парламенті, оскільки вона як консультант була включена в офіційну делегацію, яка відвідувала Український тиждень у Брюселі – спільну з Європарламентом конференцію з реформування законодавчого органу України, яка тривала з 28 лютого по 3 березня 2016 року.

Також нині працює в Секретаріаті КМУ Марина Довгань, яка в період перебування Гройсмана на посаді мера Вінниці працювала головним спеціалістом сектору супроводу і діловодства відділу організаційного забезпечення та діловодства апарату Вінницької міської ради та її виконавчого комітету, а також Костянтин Мар’євич, який у 2010 році ще був юристом вінницького міського комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №14», а вже у 2015-му - заступником директора Департаменту життєзабезпечення та житлової політики-начальник управління нормативно-методичного забезпечення Мінрегіону.

Один із нових міністрів уряду Володимира Гройсмана – його земляк Володимир Кістіон. Нині він – віце-прем’єр-міністр, раніше ж був заступником Володимира Гройсмана як міністра регіонального розвитку та будівництва, до цього – як мера Вінниці, а ще до цього – головою вінницького водоканалу. «Ні корупції!» вже писав про «Життя по-вінницьки. Бастіон Кістіона».

Що зробив Гройсман за перші півтора місяці на посаді:

- Назвав три головні завдання свого уряду - стабілізувати ситуацію, забезпечити відновлення економічного зростання й забезпечити соціальну справедливість.

- Підняв тарифи на газ. Кабінет міністрів ухвалив постанову № 758, згідно з якою з 1 травня 2016 року зобов’язав НАК «Нафтогаз України» продавати населенню природний газ за єдиною ціною – 6 879 гривень за 1 тисячу кубічних метрів (з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування та інших витрат) та скасував  так звану «соціальну норму» в обсязі 1 200 кубічних метри на опалювальний сезон за ціною 3 600 гривень за тисячу кубів, яка діяла в опалювальний сезон 2015/2016 років.

- Заявив про дерегуляцію ринку ліків, а відтак, їх здешевлення. Зокрема, уряд ухвалив рішення про спрощення доступу на ринок України медичних препаратів, які зареєстровані і продаються на ринках Євросоюзу, США, Канади, Швейцарії, Японії та Австралії.

- Запровадив «гарячу лінію» для підприємців, зателефонувавши на яку, можна подати скарги щодо зловживань чи корупційних дій органів державної влади, а також пропозиції щодо заходів Уряду для покращення умов ведення бізнесу.

- Заявив про модернізацію української митниці, створення єдиного вікна, боротьбу з так званими «податковими білочками» та створення так званої «Чорної сотні», яка буде займатися боротьбою з проявами контрабанди.

- Заявив про скасування оподаткування «високих» пенсій. Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій», ініціатором якого є В.Гройсман, готується до другого читання.

- Визнав критичний стан українських доріг і заявив, що грошей на капітальний ремонт у держави немає. Раніше уряд Яценюка затвердив виділення з бюджету на ремонт вітчизняних доріг 6,5 млрд грн в цьому році.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»