ФОТО
| |

Улюблені кадри Гройсмана

ЗаписатиУпродовж місяця після заяви про відставку колишнього прем’єра Арсенія Яценюка з Секретаріату Кабінету міністрів було звільнено майже тридцять працівників, призначено нових – майже чотири десятки.  Новий прем’єр Володимир Гройсман не робив ремонт у кабінетах свого попередника, які нині він використовує для роботи і відпочинку. Лише за 432 гривні змінив табличку на дверях.

«Ні корупції!» з’ясовував, без яких «своїх» людей Володимир Гройсман не зміг обійтися  забрав їх із собою в уряд.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», Арсеній Яценюк подав у відставку 10 квітня. «Я прийняв рішення скласти повноваження Прем’єр-міністра України. 12 квітня подання буде внесено до Верховної Ради. Політична криза в державі розв’язана штучно. Бажання змінити одну особу засліпило політиків і паралізувало їхню волю до реальних змін. Процес зміни Уряду перетворився на бездумний біг на місці», – пояснив свої мотиви Яценюк на своїй сторінці у Фейсбук.

14 травня парламент звільнив А.Яценюка, призначивши на його місце Володимира Гройсмана. 257 народних депутатів проголосували «за» призначення, а Президент Петро Порошенко подарував новоспеченому прем’єрові великий букет троянд, після чого зарікся дарувати квіти чоловікам в принципі.

160414115224_red_roses_gallery_624x351_ukrinform
На запит «Ні корупції!» в Секретаріаті Кабінету міністрів України повідомили, що новий глава Уряду Володимир Гройсман не проводив жодних ремонтних робіт у приміщеннях, які він використовує для своєї роботи. Господарсько-фінансовий департамент Секретаріату КМУ лише замінив табличку на дверях його робочого кабінету за 432 гривні (з ПДВ).

За період з 10 квітня по 10 травня 2016 року з Секретаріату Кабінету міністрів було звільнено 28 працівників, у тому числі за згодою сторін – 0, за власним бажанням – 2, з інших причин – 26 працівників.

За цей же період на посади в Секретаріаті Кабінету Міністрів було призначено 39 працівників.
12

Так Гройсман забрав із собою працювати в уряд прес-секретаря Дмитра Столярчука. Нині Столярчук – директор департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ. А також Юрія Собка, який у період перебування Гройсмана на посаді голови Верховної Ради був його радником.

Крім того, керівником апарату прем’єр-міністра Володимира Гройсмана було призначено Юрія Боденчука, який був радником у Гройсмана спікера.

Також нинішнім працівником Секретаріату Кабінету міністрів є Станіслав Базалєєв, який ще у 2015 працював прокурором прокуратури Барського району Вінницької області. У 2010 році Базалєєв балотувався як мажоритарник у депутати Барської районної ради по виборчому округу №3 від політичної партії «Єдиний центр».

Ольга Матягіна, яка була консультантом секретаріату депутатської фракції «Блоку Петра Порошенка», нині теж працює з Гройсманом в урядовій будівлі на Грушевського. Варто зазначити, що, ймовірно, Матягіну дуже цінували у парламенті, оскільки вона як консультант була включена в офіційну делегацію, яка відвідувала Український тиждень у Брюселі – спільну з Європарламентом конференцію з реформування законодавчого органу України, яка тривала з 28 лютого по 3 березня 2016 року.

Також нині працює в Секретаріаті КМУ Марина Довгань, яка в період перебування Гройсмана на посаді мера Вінниці працювала головним спеціалістом сектору супроводу і діловодства відділу організаційного забезпечення та діловодства апарату Вінницької міської ради та її виконавчого комітету, а також Костянтин Мар’євич, який у 2010 році ще був юристом вінницького міського комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора №14», а вже у 2015-му – заступником директора Департаменту життєзабезпечення та житлової політики-начальник управління нормативно-методичного забезпечення Мінрегіону.

Один із нових міністрів уряду Володимира Гройсмана – його земляк Володимир Кістіон. Нині він – віце-прем’єр-міністр, раніше ж був заступником Володимира Гройсмана як міністра регіонального розвитку та будівництва, до цього – як мера Вінниці, а ще до цього – головою вінницького водоканалу. «Ні корупції!» вже писав про «Життя по-вінницьки. Бастіон Кістіона».

Що зробив Гройсман за перші півтора місяці на посаді:

Назвав три головні завдання свого уряду – стабілізувати ситуацію, забезпечити відновлення економічного зростання й забезпечити соціальну справедливість.

Підняв тарифи на газ. Кабінет міністрів ухвалив постанову № 758, згідно з якою з 1 травня 2016 року зобов’язав НАК «Нафтогаз України» продавати населенню природний газ за єдиною ціною – 6 879 гривень за 1 тисячу кубічних метрів (з урахуванням ПДВ, витрат на транспортування та інших витрат) та скасував  так звану «соціальну норму» в обсязі 1 200 кубічних метри на опалювальний сезон за ціною 3 600 гривень за тисячу кубів, яка діяла в опалювальний сезон 2015/2016 років.

Заявив про дерегуляцію ринку ліків, а відтак, їх здешевлення. Зокрема, уряд ухвалив рішення про спрощення доступу на ринок України медичних препаратів, які зареєстровані і продаються на ринках Євросоюзу, США, Канади, Швейцарії, Японії та Австралії.

Запровадив «гарячу лінію» для підприємців, зателефонувавши на яку, можна подати скарги щодо зловживань чи корупційних дій органів державної влади, а також пропозиції щодо заходів Уряду для покращення умов ведення бізнесу.

Заявив про модернізацію української митниці, створення єдиного вікна, боротьбу з так званими «податковими білочками» та створення так званої «Чорної сотні», яка буде займатися боротьбою з проявами контрабанди.

Заявив про скасування оподаткування «високих» пенсій. Проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування пенсій», ініціатором якого є В.Гройсман, готується до другого читання.

Визнав критичний стан українських доріг і заявив, що грошей на капітальний ремонт у держави немає. Раніше уряд Яценюка затвердив виділення з бюджету на ремонт вітчизняних доріг 6,5 млрд грн в цьому році.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»

Доданий до: Блоги, Корупція в Києві, Україна
Теги: , , , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії