Прокуратура Київщини повернула державі 5 га земель на островах

mapa__kozin_PliutyОбухівський районний суд Київської області задовольнив позов прокуратури Київської області про повернення у державну власність 5 га земель водного фонду на території Української міської ради Обухівського району.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Київської області.

Установлено, що Обухівською районною державною адміністрацією у 2008 році неправомірно надано у приватну власність громадянам для ведення особистого селянського господарства земельні ділянки водного фонду площею 5 га, які розташовані на островах Канівського водосховища. Передача у власність громадянам вказаних земель прямо суперечить вимогам Земельного та Водного кодексів України.

Судом підтверджено правову позицію прокуратури. Наразі прокуратурою області вживаються заходи щодо виконання рішення суду та повернення державі земельної ділянки.

Загалом, за інформацією «Наші гроші», у лютому минулого року Апеляційний суд Київської області витребував з незаконного володіння двох осіб ділянки площею 37 га біля м. Українка Обухівського району, які розташовані на островах Канівського водосховища, визнавши право власності на них за державою.

Було встановлено, що у 2008 році Обухівська РДА незаконно передала 37 га 19 громадянам для ведення сільського господарства. У подальшому громадяни свої ділянки перепродали, і їх кінцевими власниками стали двоє осіб.

Вказані 37 га є землями водного фонду, а тому не могли передаватися у приватну власність. Ділянки знаходяться на двох островах в акваторії Канівського водосховища, покритих штучним насипом піску. При цьому 26,96 га знаходиться у 100-метровій прибережній захисній смузі, а в іншій частині ділянки включають поверхню води.

Крім того, це землі рекреаційного призначення, а не сільськогосподарського. Їх цільове призначення було змінене незаконно. За держактами особи отримали право забудовувати прибережну смугу, що суперечить законодавству.

Суди встановили, що Обухівська РДА затвердила проект землеустрою щодо відведення ділянок 19 громадянам на підставі недійсного висновку Управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області та за наявності негативного висновку державної експертизи землевпорядної документації.

Протягом 2005-2010 рр. Обухівську РДА очолював Віктор Остринський.

Одні джерела свідчать, що Остринський був близьким сусідом колишнього Президента України Віктора Ющенка у Безрадичах, інші стверджують, що Остринський також є кумом Ющенка.

У 2011 році йому Остринський став першим підозрюваним у справі виділення 19 громадянам земельних наділів на 2 островах.

У 2014 році колишнього голову Обухівської РДА було засуджено до 5 років позбавлення волі, а його першого заступника – до 3 років. Але через закінчення строків давності їх було звільнено від відбування покарання.

На початку цього року «Стоп Корупції» домігся відкриття кримінального провадження за фактом привласнення земель водного фонду у Трипіллі, де також фігурує Віктор Остринський.