На Київщині між учасниками АТО розподілили майже 1,5 тисячі гектарів землі

ЗаписатиУчасники АТО та їх родини отримали 9 430 дозволів щодо розроблення проектів документації із землеустрою на загальну площу 1 378 гектарів. 

Найбільше у Вишгородському, Броварському, Білоцерківському та Бориспільському районах.

Про це повідомляє сайт Київської обласної державної адміністрації.

Переважна більшість відповідних розпоряджень видана АТОвцям для ведення особистого садівництва – всього 9 183 дозволи, для особистого селянського господарства видано 247 дозволів.

Окрім того, Головним управлінням надано 2 541 наказ про затвердження проектів землеустрою, загальною площею 400 га. Переважна більшість зазначених земельних ділянок – 2 471 – відведено для ведення індивідуального садівництва.

Усього із заявами на отримання земельної ділянки до територіальних органів Держгеокадастру звернулося 12 тис. 141 військовослужбовець, або їх рідних.

На сьогодні в резерві Головного управління перебуває 432 га земель, передбачених для передачі учасникам АТО в 11-ти районах області. Найбільше у Сквирському – 73 га, Богуславському – 71 га, Іванківському – 63 га та Ставищенському районах – 60 га.

Зокрема, землями київського регіону забезпечуються не лише мобілізовані мешканці області, а й мобілізовані кияни, військовослужбовці Нацгвардії, Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, незалежно від їхньої прописки чи місця проживання.

За інформацією Держгеокадастру, в цілому по Україні з 13 до 20 травня 2016 року головні управління Держгеокадастру в областях включили до переліку земельних ділянок державної власності, права оренди на які можуть бути реалізовані на земельних торгах, 44 ділянки.

Загальна площа запропонованих земельних ділянок становить 1 008,15 га. З них: у Волинській області до переліку додано 23 ділянки (627,14 га), у Донецькій та у Черкаській – по 7 (167,53 га та 162,32 га), в Івано-Франківській – 5 (14,9 га), у Луганській та у Рівненській – по 1 (32,6 га та 3,66 га).

Також за тиждень в Україні прийнято 2 454 рішення про виділення земельних ділянок учасникам АТО та родинам загиблих воїнів, у тому числі головними управліннями Держгеокадастру в областях – 1 898.

Найбільше рішень про передачу земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення державної власності прийнято головними управліннями Держгеокадастру у Хмельницькій – 245, Сумській – 223, Черкаській – 185, Київській – 182, Вінницькій – 159 областях.

Зокрема, надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

Нагадаємо, що на сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», у лютому цього року голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк заявив, що у Київській області не вистачає землі для виділення учасникам АТО.

Мартинюк зазначив, що особливість проблем у Київської області полягає, зокрема, в тому що там проживає чимала кількість учасників АТО і всі вони мають отримати землю. У столичному регіоні фактично не залишилось вільної землі, в зв’язку з цим, Держгеокадастр не може надати землю учасникам АТО у необхідному об’ємі.