ФОТО
| |

На Київщині між учасниками АТО розподілили майже 1,5 тисячі гектарів землі

ЗаписатиУчасники АТО та їх родини отримали 9 430 дозволів щодо розроблення проектів документації із землеустрою на загальну площу 1 378 гектарів. 

Найбільше у Вишгородському, Броварському, Білоцерківському та Бориспільському районах.

Про це повідомляє сайт Київської обласної державної адміністрації.

Переважна більшість відповідних розпоряджень видана АТОвцям для ведення особистого садівництва – всього 9 183 дозволи, для особистого селянського господарства видано 247 дозволів.

Окрім того, Головним управлінням надано 2 541 наказ про затвердження проектів землеустрою, загальною площею 400 га. Переважна більшість зазначених земельних ділянок – 2 471 – відведено для ведення індивідуального садівництва.

Усього із заявами на отримання земельної ділянки до територіальних органів Держгеокадастру звернулося 12 тис. 141 військовослужбовець, або їх рідних.

На сьогодні в резерві Головного управління перебуває 432 га земель, передбачених для передачі учасникам АТО в 11-ти районах області. Найбільше у Сквирському – 73 га, Богуславському – 71 га, Іванківському – 63 га та Ставищенському районах – 60 га.

Зокрема, землями київського регіону забезпечуються не лише мобілізовані мешканці області, а й мобілізовані кияни, військовослужбовці Нацгвардії, Міноборони, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України, незалежно від їхньої прописки чи місця проживання.

За інформацією Держгеокадастру, в цілому по Україні з 13 до 20 травня 2016 року головні управління Держгеокадастру в областях включили до переліку земельних ділянок державної власності, права оренди на які можуть бути реалізовані на земельних торгах, 44 ділянки.

Загальна площа запропонованих земельних ділянок становить 1 008,15 га. З них: у Волинській області до переліку додано 23 ділянки (627,14 га), у Донецькій та у Черкаській – по 7 (167,53 га та 162,32 га), в Івано-Франківській – 5 (14,9 га), у Луганській та у Рівненській – по 1 (32,6 га та 3,66 га).

Також за тиждень в Україні прийнято 2 454 рішення про виділення земельних ділянок учасникам АТО та родинам загиблих воїнів, у тому числі головними управліннями Держгеокадастру в областях – 1 898.

Найбільше рішень про передачу земельних ділянок із земель сільськогосподарського призначення державної власності прийнято головними управліннями Держгеокадастру у Хмельницькій – 245, Сумській – 223, Черкаській – 185, Київській – 182, Вінницькій – 159 областях.

Зокрема, надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

Нагадаємо, що на сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», у лютому цього року голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк заявив, що у Київській області не вистачає землі для виділення учасникам АТО.

Мартинюк зазначив, що особливість проблем у Київської області полягає, зокрема, в тому що там проживає чимала кількість учасників АТО і всі вони мають отримати землю. У столичному регіоні фактично не залишилось вільної землі, в зв’язку з цим, Держгеокадастр не може надати землю учасникам АТО у необхідному об’ємі.

Доданий до: Корупція на Києвщині, Новини, Україна
Теги: , ,

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ

Проект «Блогери проти корупції» має на меті створити мережу журналістів та громадських активістів з різних регіонів України та забезпечити їм єдиний ресурс «Ні корупції!» для публікації інформації про факти корупції та зловживання владою на місцях.

Проект виконує Інститут масової інформації за підтримки міжнародної організації Freedom House та МЗС Норвегії