Митник-хабарник на свободі, бо “служив бездоганно”

Фото zik.ua

Фото zik.ua

2014 року на лаві підсудних опинився інспектор відділу митного оформлення №6 митного поста “Мостиська” Львівської митниці. Як свідчать матеріали досудового розслідування, інспектор, з відома і за допомогою свого безпосереднього начальника, покривав незаконне ввезення в Україну смартфонів з Польщі.

Зокрема, у вересні 2014 року зловмисники пообіцяли двом контрабандистам не чинити перешкод в проходженні через митницю великої партії Apple Iphone 4s, якщо ті заплатять чиновникам “ексклюзивний” митний збір - по 20 доларів за кожен апарат.

Контрабандисти погодилися на ці умови і передали інспектору 4 тисячі доларів за “розмитнення” партії з 200 смартфонів. Ці гроші митник повинен був розділити з начальником, однак не встиг, оскільки подільників затримали співробітники СБУ.

Обвинувачення інкримінувало інспектору ч. 3 ст. 368 КК України. Той повністю визнав свою провину і заявив про готовність всіляко сприяти слідству. Прийнявши до уваги бездоганний 20-річний робочий стаж митника, суд визнав можливим дозволити злочинцеві відбувати покарання без ізоляції від суспільства. В результаті інспектора засудили до 5 років в'язниці, проте замінили їх на 3 роки умовного терміну.

Про це стало відомо з приговору Мостиського райсуду Львівської області (головуючий суддя – Ярослав Стецик) від 12 травня 2016 року, розміщеного в Єдиному реєстрі судових рішень.

“Первая инстанция”