Мером Вишгорода займеться НАБУ

О.Момот. Фото Фейсбук

О.Момот. Фото Фейсбук

24 травня 2016 року Апеляційний суд Києва розглядав скаргу Олексія Момота щодо відсторонення його від посади мера Вишгорода, проте апеляційне засідання перенесли, повідомляє кореспондент “24 каналу”.

Прокуратура заявила, що ще 20 травня передала справу в НАБУ, проте сам антикорупційний прокурор на засідання не з’явився. Адвокати вважають, що справу затягують - розгляд перенесли на 1 червня.

Сам Олексій Момот, який зараз виконує обов'язки консультанта секретаря міської ради, вважає, що справа проти нього сфальшована.

За його словами, прокуратура не хоче допитати ключового свідка — людину, від імені якої нібито й була написана заява про хабар.

Скандал навколо мера Вишгорода Олексія Момота розгорівся в середині квітня. Його разом з чотирма спільниками звинувачують у вимаганні від представника будівельної фірми хабара у розмірі 300 тисяч доларів, а також приміщення площею 4 тисячі квадратних мерів у новобудові.

Олена Капустян, “24 канал”

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, в кінці квітня 2016 року Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання прокуратури Київської області про відсторонення Олексія Момота від виконання обов’язків мера Вишгорода до 15 червня 2016 року.

“Ні корупції!” також інформував, що, за ствердженням директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, Генеральна прокуратура України не повинна була займатися справою мера Вишгорода Олексія Момота, оскільки вона знаходиться у підслідності Національного антикорупційного бюро.

З приводу мера Вишгорода можу зазначити, що Генеральна прокуратура України вкотре порушила закон і почала розслідування справи, яка підслідна Національному антикорупційному бюро України. Ми неодноразово вказували на неприпустимість таких випадків, але, на жаль, ГПУ до нас не прислухається. Це черговий раз переконує мене в необхідності створення спеціалізованої антикорупційної прокуратури, без якої навіть наших перших результатів не було б“, – сказав він під час інтернет-конференції в Києві 19 квітня 2016 року.

Як повідомляла прес-служба народного депутата України від партії “Воля” Юрія Дерев’янка, так звана справа мера Вишгорода Олексія Момота, звинуваченого у величезному хабарі, повністю сфальшована.

Дерев’янко також заявляв, що, згідно з чинним законодавством, заборонено прокуратурі, СБУ чи поліції розслідувати справи, якщо сума хабара вище, ніж 500 мінімальних зарплат.

Вони свідомо продовжують це робити, не передаючи справу в НАБУ“, – сказав Дерев’янко