Чиновники Одеси попались на хабарах

Як повідомляє офіційний сайт прокуратури Одеської області, Малиновською місцевою прокуратурою спільно з працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України було викрито двох службових осіб Київської районної адміністрації Одеси при одержанні неправомірної вигоди.

Так правоохоронними органами було встановлено, що службовці вимагали та отримали 3000 гривень від громадянина за неперешкоджання веденню будівельних робіт. Триває досудове розслідування у кримінальному провадженні за частиною 3 статті 368 КК України, тобто, отримання хабара, що карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

23_05_2016

Фото з офіційного сайту Одеської прокуратури

Цього ж дня було викрито ще одну посадову особу, але вже в Одеській обласній державній адміністрації. Прокуратура Приморського району Одеси разом з ГУ Національної поліції в області при наданні неправомірної вигоди викрили виконуючого обов’язки одного з відділів обласної держадміністрації - посадовець пропонував 5000 гривень начальнику управління облдержадміністрації за сприяння у проведенні Асоціацією спортивного танцю України чемпіонату в місті.

Відкрито досудове розслідування у кримінальному провадженні за частиною 3 статті 369 КК України - пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі. Якщо вину буде доведено, чиновнику загрожує позбавлення волі на строк від 4 до 8 років з конфіскацією майна або без такої.

13244605_1803119163254134_5492826757271766395_n

Фото з офіційного сайту Одеської прокуратури

Слід зазначити, що, на жаль, далеко не всі хабарники, яких було схоплено, несуть покарання. Часто, якщо посадовець визнає провину, суд виносить йому досить м'який вирок. Так, в Єдиному державному реєстрі судових рішень можна знайти розгляди багатьох справ за 368 статтею, й не всі вони винесені на користь обвинувачення й не кожен  хабарник відповідає за всією суворістю закону.

Наприклад, восени 2015 року було розглянуто справу щодо головного спеціаліста відділу житлово-комунального господарства та благоустрою Малиновської районної адміністрації Одеської міської ради, який вимагав 3 тисячі гривень, щоб закрити очі на порушення правил благоустрою території міста. Гроші були перераховані на картку чиновника. В суді посадовець повністю визнав свою провину.

Суд призначив хабарнику  покарання у вигляді штрафу в розмірі 18700 гривень (1100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), з позбавленням права займати посади в органах місцевого самоврядування, які пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій строком на 1,5 роки, без спеціальної конфіскації.