У столиці знов “загальмували” обрання головного архітектора

ARHITEKTORУ Києві припинила роботу конкурсна комісія з обрання головного архітектора столиці. Про це повідомив заступник голови КМДА та голова конкурсної комісії Олександр Спасибко.

"Як відомо, розпорядженням голови КМДА робота конкурсної комісії з відбору головного архітектора міста Києва була призупинена. Ми дуже багато часу витратили на цей конкурс – намагалися, аби він був максимально відкритий. На жаль, подали заявки всього 14 людей. Дуже сподіваюсь, що при проведенні наступного конкурсу їх буде більше", – сказав заступник Кличка.

Комісія встигла обрати п'ятьох фіналістів і вже робота наближалась до кінця, однак зі вступом у дію нового закону про держслужбу зараз незрозуміло, як проводити відкритий конкурс. Нинішні члени комісії тепер лише консультуватимуть своїх наступників у якості "робочої групи", комісію ж буде переобрано.

Нині очікують від Кабміну порядок залучення громадськості до конкурсної комісії, після цього зможуть приступити до нового набору. Водночас у КМДА говорять, що один з фіналістів вже судиться через розпорядження про припинення роботи комісії, проте запевняють, що на обрання архітектора це не вплине.

Нагадаємо, наприкінці вересня 2015 року Кличко звільнив головного архітектора столиці Сергія Целовальника та двох його заступників. Обрати нового архітектора мер столиці обіцяв до дня Києва, який цього року святкують 29 травня.

Інна Боднар, ТСН

Довідка “Ні корупції!

Як ми повідомляли, київський міський голова Віталій Кличко вже зупиняв конкурс на заміщення вакантної посади Головного архітектора столиці.

Відповідне розпорядження №185 від 30 березня 2016 року «Про зупинення проведення конкурсу на заміщення вакантної посади директора Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) – Головного архітектора м. Києва» було оприлюднене на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Конкурс зупиняли начебто для того, “щоб вирішити проблемні питання, що виникли під час його проведення”. Про які саме проблеми йдеться – у документі не уточнювалося.

18 березня 2016 року Віталій Кличко закликав членів конкурсної комісії нарешті обрати головного архітектора міста, інакше він буде вимушений перервати конкурс та констатувати, що комісія не впоралася із завданням, покладеним на неї киянами.