Під дипломатичним “дахом” за кордон везли контрабанду – Москаль

Фото з сайту Г.Москаля

Фото з сайту Г.Москаля

Контрабандні цигарки в якості дипломатичного вантажу намагався вивезти з країни чоловік першого секретаря посольства України у Словаччині Оксани Ліщишин. Про це повідомляється на офіційному сайті голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля.

За його інформацією, 21 травня 2016 року на пункті пропуску “Лужанка”, що на українсько-угорському кордоні, припинена спроба контрабанди великої партії сигарет, яку намагалися вивезти з України під виглядом дипломатичного вантажу.

–  Водій мікроавтобуса “Фольксваген-Транспортер” із дипломатичними номерами (автомобіль належить посольству України в Словаччині), мешканець Києва Сергій Ліщишин, котрий є чоловіком першого секретаря посольства України в Словаччині О.Ліщишин, намагався вивезти за кордон понад п’ять із половиною тисяч блоків сигарет, –  заявляє голова ОДА Геннадій Москаль. –   При цьому надав митникам і прикордонникам дипломатичний паспорт і підписаного власною дружиною листа, за яким із 21 по 24 травня мікроавтобус перевозить дипломатичний вантаж і не підлягає контролю! Коли митники, запідозривши наявність контрабанди (сигнал про сигарети дав службовий собака) почали наполягати на огляді, С.Ліщишин вчинив скандал, погрожував викликом консула і т.д. Митники зв’язалися з МЗС України і після отримання дозволу огляду мікроавтобуса виявили 5 тисяч 685 блоків сигарет вартістю 620 тисяч гривень. І сигарети, і мікроавтобус вилучені”.

Фото з сайту Г.Москаля

Контрабандні цигарки. Фото з сайту Г.Москаля

Г.Москаль звернувся до керівництва Прикордонної служби України, СБУ та Державної фіскальної служби з проханням заохотити співробітників, які проявили принциповість і не допустили контрабанду під виглядом дипломатичного вантажу.

Одночасно вертаюся до керівництва МЗС із проханням дати оцінку діям своїх підлеглих, які, прикриваючись дипломатичною недоторканністю, банально намагаються заробити на сигаретах, компрометують Україну і виставляють весь дипломатичний корпус на посміховисько. До речі, на початку травня МЗС не дало мені дозволу на виїзд у прикордонне з Україною румунське місто Сігет Мармацієй для вручення гуманітарного вантажу українському ліцею. Тобто, для гуманітарної місії в нас дорога закрита, а для контрабанди сигарет – зелене світло з відповідними листами посольства!” – резюмував Г.Москаль.

ZIGARKI

За матеріалами “Європейської правди” і сайту Геннадія Москаля