У ВР зареєстровано проект постанови про ТСК щодо офшорів – Ляшко

OFSHOR-1Проект постанови про створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо розслідування офшорного скандалу вже зареєстровано секретаріатом Верховної Ради. Про це в ході спілкування з журналістами в кулуарах парламенту, яке транслював телеканал "112 Україна", заявив лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко.

Повідомлення про проект вже опубліковано на сайті законодавчого органу, проте його текст поки що відсутній.

"Процес нарешті пішов. Щойно секретаріат парламенту виконав доручення голови Ради та зареєстрував проект постанови, реєстраційний номер 4704, про створення ТСК ВР з розслідування корупції та офшорів президента України і його оточення, та вищих посадовців. Це невеликий крок. Але це хоч щось", - сказав Ляшко і уточнив, що його кандидатура пропонується на посаду голови комісії, на посаду заступника голови претендує нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко.

Лідер радикалів також запросив увійти до складу ТСК позафракційних парламентаріїв, зокрема. Юрія Дерев'янка та Михайла Головка.

"Сергій Лещенко теж хоче долучитися. Він входить сьогодні до "Блоку Петра Порошенка". Ми пропонуємо йому приєднатися в якості позафракційного депутата. Це потягне за собою, звичайно, позбавлення мандата. Але ЦВК призначила довибори по мажоритарних округах, думаю, він піде і матиме можливість виграти", - зазначив Ляшко.

Пропозицію лідера радикалів вийти зі складу пропрезидентської фракції сам Лещенко прокоментував так: "Його (Ляшка, - ред.) логіка така: виходь з БПП, вступиш до слідчої комісії, тебе позбавлять мандата - і тоді порушується логіка: втративши мандат, я не буду представляти ТСК. У мене, на жаль, нема грошей, як у Ляшка".

За словами Лещенка, пропозицію на його адресу щодо виходу з БПП раніше висловив заступник голови фракції Ігор Кононенко.

"Вихід з БПП - це була пропозиція Ігоря Кононенка, оприлюднена у ЗМІ на мою адресу, де він сказав, що треба позбуватися таких депутатів. Вихід із фракції - це втрата мандата. Таких подарунків Кононенку і Ляшку я робити не буду, тому буду перебувати тут, оскільки жодних установок передвиборних я не порушував", - резюмував політик.

Спікер Ради Андрій Парубій заявив, що проект постанови про створення ТСК щодо розслідування офшорного скандалу найближчим часом буде зареєстровано апаратом парламенту. Після цього Ляшко заявив, що, зважаючи на обіцянки Парубія, депутати від його політсили відмовляються від ідеї цілодобового блокування Ради, однак на наступному пленарному засіданні, 31 травня, радикали продовжать блокувати парламентську трибуну, поки рішення про створення комісії не буде прийнято.

112.ua

Довідка “Ні корупції!”

Як ми повідомляли, позафракційний народний депутат, секретар Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції  Дмитро Добродомов заявляв, що постанова про створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо офшорів і політичної корупції буде недієвою без прийняття відповідного закону.

Ще раз підкреслюю: ця постанова про створення ТСК щодо офшорів і політичної корупції не буде дієвою, якщо ми не приймемо закон про ТСК, тільки закон про ТСК дає можливість дійсно ефективно проводити цю діяльність. В іншому випадку це залишиться не більше ніж політичними розмовами“, – сказав він.

При цьому Добродомов зазначив, що його дивує той факт, що ініціатори створення ТСК не подали своїх кадидатур до комісії.

Як повідомлялося, лідер Радикальної партії Олег Ляшко запропонував створити ТСК щодо офшорів. Перший заступник голови БПП Ігор Кононенко заявив, що фракція готова підтримати створення тимчасової слідчої комісії з питань політичної корупції.