Справу двох одеських суддів-хабарників направлено до суду

Суд молоток 1Генеральна прокуратура України закінчила досудове слідство та направила до суду обвинувальний акт за підозрою суддів Одеської області. Про це повідомила прес-служба відомства.

Суддів Южного міського суду Одеської області та Суворовського районного суду міста Одеси підозрюють в одержанні неправомірної вигоди із використанням наданої їм влади, тобто, частина 3 статті 368 КК України. На даний час встановлено, що суддя Южного міського суду, діючи за пособництва судді Суворовського районного суду Одеси, отримала від фізичної особи неправомірну вигоду в розмірі 112,5 тисяч гривень за винесення позитивного судового рішення в цивільній справі про визначення місця проживання малолітньої дитини.

Наразі хабарникам, якщо буде доведено їх вину, загрожує позбавлення волі терміном від 8 до 12 років, заборона обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а також конфіскація майна.

Затримання за хабар суддів в Одесі – непоодинокі випадки. Так, у березні вся країна спостерігала, як затримували суддю Малиновського районного суду міста Олексія Бурана, якого інспектори НАБУ викрили на отриманні хабара 500 тисяч гривень. Як повідомляв "Ні корупції!", суддя чинив опір працівникам НАБУ, застосувавши вогнепальну зброю. Як стало відомо, Олексій Буран вимагав кошти через приватну особу за винесення рішення по цивільній справі щодо стягнення боргу. Врешті решт суддя, посилаючись на недоторканність, зник з місця події, а потім порізав собі вени, працівники НАБУ доставили його до приватної лікарні. Верховна Рада зняла з нього суддівську недоторканність, дозволивши затримання підозрюваного в отриманні хабара й арешт.