Доля судді Олексія Бурана буде вирішена 28 травня

1007631078

Олексія Бурана затримують у Раді. Фото з відкритих джерел

Як повідомили "Ні корупції" в НАБУ,  одеський суддя, якого було затримано за хабар у 500 тисяч гривень, перебуває під вартою. Суд обрав йому запобіжний захід без можливості внести заставу. Термін перебування під вартою закінчується 28 травня, тоді й буде вирішена доля Олексія Бурана.

Зараз триває досудове розслідування. На 28 травня або матеріали провадження будуть передані до суду, або буде підготоване нове клопотання про продовження запобіжного заходу. Де саме перебуває Олексій Буран, представник НАБУ не повідомив, посилаючись на таємницю слідства.

Як повідомляв "Ні корупції!", представники Національного антикорупційного бюро України прийшли додому, який знаходиться у престижному районі Одеси Совіньйон, до судді Олексія Бурана з обшуком 29 березня. Його підозрюють в отриманні хабара в особливо великому розмірі або вчинене службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище. Під час обшуку суддя Маліновського районного суду Одеси відкрив вогонь по детективах НАБУ, намагався перерізати вени, після чого його доставили до лікарні.

31 березня Верховна Рада України дозволила затримання й арешт Олексія Бурана, який, виступаючи на пленарному засіданні Парламенту, заявив, що захищав свою родину, а стріляв він випадково. Як повідомляли ЗМІ, разом з Олексієм Бураном обшуки пройшли в кабінеті ще й заступника голови Маліновського районного суду Віталія Граніна, який поводив себе спокійно, посилаючись на суддівську недоторканність, щодо обшуків його попередили заздалегідь. Станом на сьогодні прес-центр НАБУ дав таку відповідь щодо Віталія Граніна:

«Причетність даної особи перевіряється. Про підозру йому повідомлено не було. Досудове розслідування триває».

Якщо вина Олексія Бурана буде доведена, йому загрожує позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.