Як діяти, якщо вам відмовили в наданні запитуваної інформації

Роман Головенко – керівник правових проектів Інституту масової інформації розповів, як домогтися реалізації права громадянина на доступ до публічної інформації, назвав конкретні способи та можливі результати.

  1. Звернення до суду

Незважаючи на складність цього методу,  він може стимулювати чиновника виконувати Закон. Також, саме шляхом судових позовів, ви матимете шанс отримати потрібну вам інформацію, але в цьому разі чиновник не буде притягнений до відповідальності, - каже юрист

  1. Звернення до вищестоящого органу

Роман зазначає, що такий тип звернень дозволяє оскаржити певні дії чи  бездіяльність розпорядника інформації. Це може посприяти виправленню  цієї практики загалом у даній бюрократичній вертикалі, але не факт, що Ви отримаєте жорсткі санкції щодо конкретного чиновника, та Вам нададуть запитувану інформацію.

  1. Звернення до офісу Уповноваженого Верховної ради з прав людини.

На думку юриста, шанси успіху такої практики справді великі, якщо людина звертається з приводу питання, де дійсно наявне порушення Закону про доступ до публічної інформації.

Але постає проблема: офіс Уповноваженого не досить великий на ресурси, тому доведеться чекати кілька місяців, поки твою заяву розглянуть. Користуючись цим методом, ви досягнете притягнення чиновника до відповідальності, але інформацію так і не отримаєте.