Нардепам компенсують оренду житла. Платні їм не вистачає

orendaУ квітні 2016 року 172 народних депутати отримали кошти з державного бюджету на компенсацію оренди житла або готелю. Про це свідчать дані, оприлюднені прес-службою Верховної Ради.

У список нардепів, яким у квітні здійснено виплату компенсації для оренди житла або готельного номера, увійшли, зокрема, спікер Андрій Парубій, голова фракції "Самопоміч" Олег Березюк, голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак, заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" Олексій Гончаренко, колишній представник президента в парламенті, теперішній перший віце-прем'єр-міністр Степан Кубів.

Також компенсацію отримали Олександр Вілкул, Дмитро і Михайло Добкіни, Євген Мураєв ("Опозиційний блок"), Юрій Береза, Михайло Гаврилюк ("Народний фронт"), Семен Семенченко ("Самопоміч"), Юрій Шухевич (Радикальна партія), Володимир Парасюк (позафракційний) та інші.

2016-2-638-1-2

Які саме суми компенсацій виділялися з держбюджету кожному з народних обранців, не вказано.

Nbnews відзначає, що право на щомісячну компенсацію оренди житла або найму готельного номера мають депутати, не забезпечені житлом в столиці і зареєстровані на відстані більше 30 кілометрів від меж Києва.

Як повідомляв НБН, в березні кошти з бюджету на компенсацію оренди житла або готелю отримали 167 нардепів.

Nbnews.com.ua

Довідка "Ні корупції!"

Як повідомляли ЗМІ, із цього списку лише Михайло Добкін, який отримав державну компенсацію за оренду житла, задекларував за 2015 рік майже 14 мільйонів гривень доходу.

Декларація нардепа опублікована на сайті Верховної Ради. Згідно з документом, заробітна плата нардепа із загальної суми доходу склала майже 62 тисячі гривень (трохи більше 5 тисяч гривень на місяць), ще 10 мільйонів Добкін отримав у якості "подарунку або призу", 3,5 мільйона – "інші види доходів".

Не можна сказати, що й решта депутатів, які отримують компенсацію за оренду житла, мають найнижчі в Україні прибутки.