Глава Мін’юсту – про успіхи у боротьбі з корупцією

KORRUPZМіністр юстиції України Павло Петренко назвав одним із успіхів у сфері боротьби з корупцією створення антикорупційних органів, у яких немає політичної залежності від влади. Про це глава Мін'юсту заявив у ході парламентських слухань "Стан реалізації засад антикорупційної політики в Україні", які транслював телеканал "112 Україна".

"Я вважаю, що першим позитивним успіхом стало те, що в Україні стала реальністю наявність політично незалежних від будь-яких інститутів влади правоохоронних органів, які мають свою компетенцію – боротьбу з корупцією. І це наша з вами спільна заслуга, що ми знайшли політичну волю в цій залі проголосувати за такі закони і реалізувати їх", - сказав Петренко.

За словами міністра, другий успіх – це ухвалення рішення про запровадження системи моніторингу життя чиновників та системи електронного декларування.

"На сьогоднішній день цей процес іде на етапі імплементації, але вже зараз через закон про люстрацію, який було прийнято, коли всі декларації державних службовців в паперовому вигляді були оприлюднені і коли суспільство з подивом побачило декларації суддів і прокурорів, які завжди були недоторканними, з інформацією про подарунки на мільйони гривень, про бізнес їх родичів, – це був перший крок. Другим кроком було те, що ми створили незалежний орган з превенції корупції, і ми покладаємо великі надії, що цей орган дійсно моніторитиме життя кожного службовця, чи це президент, чи голова райдержадміністрації", - зазначив глава Мін'юсту.

Ще одним досягненням у сфері боротьби з корупцією Петренко назвав ухвалення закону про фінансування політичних партій за рахунок держави.

"Основна корупція починалася, на жаль, у політиці, це теж треба визнати. Протягом 20 років політичні партії, політичні діячі, які озвучували різного роду гасла, ніколи не говорили правду: хто фінансує партію, хто фінансує діяльність, за рахунок чого ця партія існує. Коли український народ, який у нас дуже добрий і довірливий, на першому етапі віддавав голоси за цю партію, потім виявлялося, що, потрапивши до цієї зали, партії починали лобіювати інтереси тих чи інших олігархів", - підкреслив міністр.

Водночас Петренко наголосив на необхідності повноцінного функціонування системи електронного декларування.

"Мін'юст відкрив реєстр нерухомості, реєстр бізнесу і дав повний доступ усім громадянам до цієї інформації. Але цього недостатньо, поки не буде запроваджено повноцінну систему електронного декларування. Це наш спільний обов'язок, щоб цього року державні службовці, які обіймають найвищі посади, здали свої декларації в електронному вигляді, щоб вони стали публічними, і звірити інформацію з реєстрами. Тоді можна говорити, що контроль державних службовців реально запрацював", - заявив глава Мін'юсту.

"112 Україна"