“Антиофшорна” комісія недієва без відповідного закону – нардеп Добродомов

© fotolia.com, Trueffelpix

© fotolia.com, Trueffelpix

Постанова про створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) щодо офшорів і політичної корупції буде недієвою без прийняття відповідного закону. Про це в кулуарах Верховної Ради заявив позафракційний народний депутат, секретар Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції  Дмитро Добродомов, передає телеканал "112 Україна".

"Ще раз підкреслюю: ця постанова про створення ТСК щодо офшорів і політичної корупції не буде дієвою, якщо ми не приймемо закон про ТСК, тільки закон про ТСК дає можливість дійсно ефективно проводити цю діяльність. В іншому випадку це залишиться не більше ніж політичними розмовами", – сказав він.

При цьому Добродомов зазначив, що його дивує той факт, що ініціатори створення ТСК не подали своїх кадидатур до комісії.

Як повідомлялося, лідер Радикальної партії Олег Ляшко запропонував створити ТСК щодо офшорів. Перший заступник голови БПП Ігор Кононенко заявив, що фракція готова підтримати створення тимчасової слідчої комісії з питань політичної корупції.

"112 Україна"

Довідка “Ні корупції!”

Як ми інформували, керівники парламентських фракцій на нараді у голови Верховної Ради Андрія Парубія поки не досягли домовленості для створення тимчасової слідчої комісії парламенту щодо офшорів чиновників і політичної корупції. Про це керівник фракції “Радикальної партії” Олег Ляшко повідомив журналістам 17 травня 2016 року в кулуарах парламенту.

"Тільки що відбулася нарада у спікера Андрія Парубія. На жаль, ми не досягли домовленості, тому що БПП блокує будь-які антикорупційні розслідування. Ми наполягаємо на тому, щоб у парламенті була створена слідча комісія для розслідування корупції та офшорів високопоставлених осіб", – сказав він.

У той же час Ляшко заявив, що має намір особисто очолити таку комісію.

При цьому він вважає відволіканням уваги те, що “Блок Петра Порошенка” пропонує створити комісію з загальною назвою “З розслідування політичної корупції”.

У свою чергу керівник фракції БПП Ігор Гринів заявив, що поки остаточних домовленостей з цього питання немає.

Він (Ляшко – ред.) хоче процес, а не результат“, – сказав Гринів.

Керівник фракції БПП підкреслив, що для створення ТСК необхідний консенсус, якого поки немає в парламенті.

“Ні корупції!” також повідомляв, що відмова фракції БПП у Верховній Раді включити журналіста-розслідувача, народного депутата Сергія Лещенка до складу тимчасової слідчої комісії з питань політичної корупції та офшорних компаній стала причиною критики на адресу української верхівки з боку ряду міжнародних оглядачів, які висвітлюють події в Україні для західних ЗМІ.