Громада Броварів не дозволила меру кермувати нишком

ЗаписатиМинулого тижня у Броварах на Київщині сталася подія, яка яскраво засвідчила, що броварська громада більше не дозволить місцевій владі кермувати містом нишком. За кожен свій крок влада мусить звітувати. І це повинні бути не окремо взяті поблажки для народу, коли той починає волати про проблему, а прямий повсякденний обов’язок.

Так мешканці Броварів домоглися публічного роз’яснення мера міста Ігоря Сапожка, що відбувається з улюбленим всіма містянами дитячим майданчиком у центральному парку «Перемога», який мер на виконання лише свого усного розпорядження велів зрізати і вивезти.

Дитячий «зелений майданчик» у парку «Перемога» Броварів був улюбленим чи не для всіх мешканців. І хоча він довгий час був обгородженим і закритим (про що сповіщала лише поспіхом написана комунальниками вивіска на воротах – авт.) , бо там були зламані деякі елементи, але любителі цього ігрового комплексу щодня пролазили у шпарини у залізному паркані, щоб побавити там дітей і позайматися спортом.

IMG_20160512_125722

IMG_20160512_125713

Подарували Броварам цей ігровий комплекс американці ще у 1994 році. «Ми шлемо цього дитячего майданчика і молимося, щоб Бог благословив дітей у місті Броварі! Ваш місто-побратим Рокфорд, США» (орфографію і пунктуацію збережено – авт.), - написано на пам’ятному камені біля входу на дитячий майданчик.

IMG_20160512_125737
Це був не зовсім типовий дитячий майданчик. Любили його всі, бо там можна було бавити і малюків, і старших дітей, підлітки займалися паркуром, а професійні спортсмени проводили тренування, бо площа, якісне обладнання і незахаращеність території з піщаним покриттям дозволяли це робити.
Так, він мав деякі зламані елементи, в основному пластикові, а ще пошкоджені гойдалки, але загалом його якісні металеві елементи були набагато кращими за деякі вітчизняні нові дитячі комплекси.

IMG_20160512_123354

IMG_20160512_125347

IMG_20160512_125456

Водночас, міська влада замість того, щоб відремонтувати пошкодження в окремих елементах, просто закрила весь майданчик, пославшись на відсутність в Україні необхідних деталей.

Так, за інформацією «Маєш право знати», цей ігровий комплекс «знаходиться на балансі КП «Бровари-благоустрій». На даний час він у непридатному стані в зв’язку з відсутністю ремонтних запчастин на заводі-виготовлювачі в США (зняті з виробництва)… <…> Майданчик на балансі УЖКГ не перебуває, кошти на його ремонт або реконструкцію міським бюджетом не передбачені».

IMG_20160512_123851

IMG_20160512_125356

11 травня батьки і діти, що були на майданчику чи проходили повз, побачили, як комунальники почали демонтувати паркан та обладнання майданчика. Детально про все, що тоді відбувалось у групі Бровари у ФБ написала броварчанка Alyona Olegovna.

За її словами, містяни почали обурюватися демонтажем та вимагати у комунальників показати відповідні документи на демонтаж і зрештою викликали поліцію. Замість поліцейських приїхали керівник КП «Бровари Благоустрій» і мер Броварів, одначе жодних документів теж не показали.

Міський голова Ігор Сапожко лише повідомив, що демонтаж відбувається на основі його усного розпорядження, а на місці американського майданчика буде стояти український корабель.

34

Записати

Пост, який містив вимоги припинити незаконний демонтаж, повернути на місце обладнання, зробити ремонт і офіційно відкрити цей дитячий майданчик, викликав у групі активне обговорення.

12

Лише після міського галасу, навіщо і куди саме вивозять елементи ігрового комплексу, міський голова був змушений офіційно пояснити те, що хотів зробити нишком.

На своїй сторінці у ФБ Ігор Сапожко написав, що «останні кілька років майданчик знаходився в аварійному стані та був закритий для відвідувачів. Частина конструкцій була не придатна до використання, а зношені деталі не можна було замінити через те, що вони не виготовляються в Україні. Для того, щоб відновити дитячий майданчик та відкрити його для дітей, було прийнято рішення демонтувати частину ігрових елементів для подальшого ремонту на базі КП «Бровари-Благоустрій». Після відновлення всі конструкції повернуть на своє місце. Деякі елементи відремонтують на місці».

5
Тобто, якщо раніше комунальники і міська влада категорично говорила про те, що американський майданчик лагодженню не підлягає, то нині вони напрочуд швидко зміни свою думку і таки пообіцяли ремонт.

А ось так виглядатиме український корабель за 260 000 грн  на місці американського комплексу. Зображення з сайту продавця корабля і зображення з сайту Броварської міської ради.

915-1

maidancik_peremoga

Зазначимо також, що більше двохсот тисяч гривень на корабель - лише крапля в морі мерських паркових покращень. У найближчих планах міського голови Ігоря Сапожка - «загальне покращення» всього парку «Перемога» на мільйони гривень.

Броварська міська рада вже підтримала зміни до міського бюджету, згідно з якими передбачається співфінансування реконструкції парку «Перемога» на суму 18 мільйонів гривень. Місто Бровари погодилося виділити з власного бюджету 9 мільйонів гривень. При цьому сума 18 мільйонів гривень на парк зовсім не передбачає ремонтів площ, майданчиків, та естрад у парку, очищення озера, ремонтів туалетів тощо. Йдеться лише про перекладання плитки, ремонту деяких паркових доріжок, встановлення системи поливу та освітлення.

Ну, а вже після того, як виділення грошей було затверджено, а громада Броварів продовжувала обурюватися з приводу того, що в місті купа більш нагальних проблем, які потребують негайного фінансування замість прокладання нових доріжок у парку, мер Сапожко запропонував подискутувати на цю тему: «Запрошую усіх бажаючих взяти участь у круглому столі на тему: «Ідеї по модернізації та оновленню парку «Перемога». Буду радий почути ваші цікаві ідеї».

Як уже повідомляв «Ні корупції!», після місцевих виборів досі закритий мер Броварів почав активно розповідати мешканцям Броварів про свою роботу на сторінках ФБ. При цьому його спілкування більше нагадувало монолог, оскільки діалогу він, здається, й досі відверто побоюється.

Водночас, не всьому, що обіцяє мер Броварів на сторінках ФБ, можна щиро вірити. Згадаймо хоча б історію про те, як пан Сапожко обіцяв розібратися з комунальниками, які осоромили його на всю країну, ремонтуючи підводні ями, але з часом Броварській міськраді і діла не стало до тієї історії.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»
Фото автора