Депутати КОР вважають подорожчання газу необґрунтованим і вимагають від прем’єра пояснень

бытовой газ

Побутовий газ

Депутати Київської обласної ради (КОР) підтримали звернення до Прем’єр-міністра України В.Гройсмана щодо підвищення тарифів на природний газ, у якому вони висловили припущення, «що прийняття такого підвищення є необґрунтованим, оскільки газу українського видобутку може вистачити для потреб населення, однак Уряд пропонує людям купувати блакитне паливо за ціною, яка в 4,3 рази вища аніж реальна вартість українського газу».

Текст  рішення, а також відповідне звернення розміщено на сайті Київської обласної ради.

«Собівартість українського газу з плановим прибутком складає 499 гривень, втім, протягом 2015 року НАК «Нафтогаз» закупляв в «Укргазвидобування» газ за ціною 1590 гривень, а 1091 гривня – це не обґрунтована нічим рента на газ, поставлена А. Яценюком. Й сьогодні новообраний Прем’єр-міністр України продовжує втілювати в життя корупційні схеми попередника. Таке підняття тарифів на газ спричинить зростання вартості електроенергії та інших енергоносіїв, а відповідно стимулюватиме інфляційні процеси. Найстрашнішим є те, що це є штучним доведенням людей до зубожіння, приниження їх гідності та конституційних прав», - йдеться у тексті звернення.

Щоб зрозуміти самим причини підвищення вартості газу та щоб пояснити своїм виборцям причини такого зростання, депутати Київської обласної ради звернулися до прем’єр-міністра В.Гройсмана, аби той  надав інформацію про те, скільки коштує м. куб. природного газу, видобутого вітчизняними виробниками за 2015-2016 роки, скільки коштує м.куб. природного газу, придбаного від іноземних постачальників, яка вартість 1.м. куб. вітчизняного видобутку та імпортованого палива, яка кількість природного газу спожита населенням за 2015-2016 роки.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив, що підвищення ціни на газ із 1 травня 2016 року буде останнім. Більше блакитне паливо не зростатиме в ціні.

Раніше експерти ринку називали нове підвищення цін на газ для населення з 1 травня «здирництвом, яке не має під собою реальних підстав».