БПП побоявся пустити Лещенка розслідувати офшори та корупцію – західні коментатори

BPPВідмова фракції БПП у Верховній Раді включити журналіста-розслідувача, народного депутата Сергія Лещенка до складу тимчасової слідчої комісії з питань політичної корупції та офшорних компаній стала причиною критики на адресу української верхівки з боку ряду міжнародних оглядачів, які висвітлюють події в Україні для західних ЗМІ.

Раніше про результати голосування фракції БПП повідомив Мустафа Найєм.

"Фракція відмовилась підтримати Сергія. Без пояснень та дискусій. "За" проголосували лише 7 депутатів", - відзначив народний депутат.

Фракція БПП відмовилася включити мене в ТСК з розслідування політичної корупції та офшорів. Красномовно”, – сказав на сторінці у Twitter сам Лещенко

"Южаніна (нардеп БПП, голова комітету з питань податкової та митної політики - прим. ГА) також додала, що недопуск мене - єдина умова, щоб ТСК могла працювати", - відзначив Лещенко у Фейсбук.

Новина спантеличила західних коментаторів.

"Фракція Порошенка відмовляється пустити Лещенка до комісії по розслідуванню корупції та офшорів. Причина очевидна: він відмінно знає, як це робити", - пише Крістофер Міллер, який тривалий час висвітлював події в Україні для провідних англомовних видань.

"Очевидно для всіх, що рішення мотивоване тим, що Лещенко би добре розслідував", - говорить Ян Бейтсон, який висвітлює події в Україні для The Daily Beast, Guardian та Reuters. "Коли говорять про брак політичної волі в Україні, оце і мається на увазі", - також відзначив Бейтсон.

Сюрреалістичною назвав ситуацію із недопущенням Сергія Лещенка до складу тимчасової слідчої комісії також і Мустафа Найєм, народний депутат та журналіст-розслідувач."Цей сюрреалізм нагадав мені, як фракція ще два роки тому голосно плескала у долоні нашим із Сергієм розслідуванням щодо режиму Віктора Януковича,- а як справа дійшла до допуску до реальної роботи та повноважень, учорашні сміливці сором'язливо опустили очі додолу та відмовили Лещенку у реалізації своїх можливостей та професіоналізму", - написав Найєм у своєму Facebook.

Напередодні Дональд Баузер, радник Програми розвитку ООН в Україні з питань боротьби з корупцією, назвав Сергія Лещенка та відомого українського журналіста-розслідувача Дениса Бігуса "Бетменом та Робіном антикорупційної розслідувальної журналістики в Україні".

“Голос Америки”

Довідка “Ні корупції!”

Як ми інформували, керівники парламентських фракцій на нараді у голови Верховної Ради Андрія Парубія не досягли домовленості для створення тимчасової слідчої комісії парламенту щодо офшорів чиновників і політичної корупції. Про це керівник фракції “Радикальної партії” Олег Ляшко повідомив журналістам 17 травня 2016 року в кулуарах парламенту.

Тільки що відбулася нарада у спікера Андрія Парубія. На жаль, ми не досягли домовленості, тому що БПП блокує будь-які антикорупційні розслідування. Ми наполягаємо на тому, щоб у парламенті була створена слідча комісія для розслідування корупції та офшорів високопоставлених осіб“, – сказав він.

У той же час Ляшко заявив, що має намір особисто очолити таку комісію.

При цьому він вважає відволіканням уваги те, що “Блок Петра Порошенка” пропонує створити комісію з загальною назвою “З розслідування політичної корупції”.

У свою чергу керівник фракції БПП Ігор Гринів заявив, що поки остаточних домовленостей з цього питання немає.

Він (Ляшко – ред.) хоче процес, а не результат“, – сказав Гринів.

Керівник фракції БПП підкреслив, що для створення ТСК необхідний консенсус, якого поки немає в парламенті.