Як прокуратура Чернігова житло собі будує

У Чернігові організована схема, до якої залучений місцевий забудовник та обласна прокуратура, яким сприяє міська рада. 

Працює ця схема таким чином, що обласна прокуратура, яка, очевидно, виступає ініціатором, звертається до забудовника з пропозицією допомогти знайти земельну ділянку для нового будинку за певну «винагороду». Винагородою, скоріше за все, є певна кількість квартир у новому будинку. Забудовник погоджується, і прокурори йдуть «вирішувати питання» з місцевою радою для отримання земельної ділянки під будівництво. І звичайно, отримують її набагато легше, ніж цей шлях долав би певний комерційний суб’єкт.

 Яскравим прикладом роботи такої схеми є будівництво чотирьох черг будинків по вул. Жабинського, 2а у Чернігові.

Схема будівництва

Так рішеннями Чернігівської міської ради від 29.11.2013 та 30.01.2014 прокуратурі області надано дозвіл на розробку, а в подальшому затверджено проект землеустрою щодо відведення в постійне користування земельної ділянки площею 1,3 га для будівництва житлового-адміністративного комплексу. Відомості про право постійного користування земельною ділянкою 12.02.2014 внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Декларацію про початок будівельних робіт зареєстровано 23.09.2014. Виконавцем спорудження цього будинку є забудовник Григорій Пузан, директор ТОВ «Житлобудсервіс».

Надалі рішенням Чернігівської міської ради від 12.03.2015 створено Парк культури і відпочинку «Залізничний» площею близько 2 га, що прилягає до території будівельного майданчика. При цьому, конкретні межі майбутнього парку не визначено.

вигляд згори

У цей час протягом ряду засідань виконавчого комітету мешканці прилеглих до будівництва будинків просили міського голову Владислава Атрошенка та членів виконавчого комітету зупинити 3 та 4 чергу будівництва, котра, за їх словами, залазить на територію залізничного парку, але забудовник вже випилює дерева, навіть не маючи на це дозволу.

вирубані дерева

випилювання деревУ свою чергу прокуратура наголошує, що існуючі зелені насадження буде збережено, а  всі подальші будівельні роботи проводитимуться виключно в межах сформованого будівельного майданчика.

Під тиском жителів мікрорайону та суспільного резонансу ТОВ «Житлобудсервіс» спочатку провів коригування плану забудови, внаслідок чого безпосередньо під забудову із закріплених за  прокуратурою області 1,3 га підпало лише 0,28 га.

Пізніше прокуратура відмовилась від будівництва четвертої черги будинків, а генпідрядником будівництва за ініціативою прокуратури області в черговий раз скориговано план забудови, внаслідок чого від межі виділеної ділянки зроблено відступ довжиною 22 метри.

паркан забудови

Цікавим є те, що керівник Чернігівської місцевої прокуратури Розинка Сергій Олександрович на питання: «звідки у прокуратури стільки грошей, щоб будувати собі житлові будинки?», відповів, що прокуратура, хоч і виступає замовником, але має з ТОВ «Житлобудсервіс» певні договірні умови, за якими після завершення будівництва лише певна частина квартир перейде у власність чернігівським прокурорам.  

На жаль, спроба автора статті отримати копію договору між  забудовником та обласною прокуратурою не завершились успіхом.

Прокуратура надала відповідь, що це їх непублічна внутрішньогосподарська діяльність.  Хоча яка може бути не публічна діяльність за бюджетні кошти?

 

Відповідь Прокуратури по Жабинського

 

Колишній прес-секретар обласної Прокуратури Валерій Литовченко підтверджує, що за вирішення питання з землею забудовник розраховується з прокурорами квартирами.

Коментар Валерія Литовченка_екс прес-секретаря Прокуратури (1)

Оскільки ж останні мають право на службове житло, яке з часом приватизовується, то схема для прокурорів виявляється взагалі беззбитковою.

Така схема вже реалізована по вул. Кирпоноса 9, де за замовленням обласної прокуратури забудовник побудував 5-типідїздний будинок в історичному центрі Чернігова.

Хоча складно уявити купівлю таких квартир працівниками Чернігівської обласної прокуратури з максимальним посадовим окладом обласного прокурора в 3150 грн на місяць, якщо, звісно,  не взаємовигідно вирішувати питання для себе та забудовника  ТОВ «Житлобудсервіс», що продає свої 345 квартир за ціною до мільйона гривень кожна.

оклади прокуратури

Якщо виходити з принципів рівного підходу, то бойовим частинам Міністерства оборони, наприклад, найближчим часом явно не світить ні отримання подібних гектарів, ні тим більше, фінансової спроможності на рівні прокуратури побудувати житло для учасників бойових дій. Тут відомство, вочевидь, багатше.

Результатом боротьби чернігівців проти прокурорського будинку і за збереження Залізничного парку все ж таки стало рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 21 квітня  про дозвіл будівництва третьої черги по вулиці Жабинського, 2а під контролем міської ради. А забудовник через увагу громадськості до питання просто...  замалював дані про замовника на інформаційному стенді.

IMG_20160429_101759

Попри рішення виконкому дозволити будівництво, питання збереження Залізничного парку залишається у гострому фокусі уваги громадськості Чернігова.

Ігор Андрійченко, для "Ні корупції!"