В Одесі затримали лікаря-хабарника, який працював у військкоматі

лікар-хабарникПрацівники військової прокуратури разом представниками ГУ СБУ затримали лікаря-хірурга військово-лікарської комісії одного з військкоматів Одеси. За свої «послуги» - визнання мешканця міста непридатним для проходження строкової військової служби за станом здоров’я - лікар вимагав 1000 доларів США, повідомляє Військова прокуратура Південного регіону.

«Не чистого на руку медичного працівника правоохоронці затримали одразу після передачі хабара. У ході проведення негласних (розшукових) слідчих дій предмет неправомірної вигоди був вилучений», - сказано в повідомленні.

Наразі вирішується питання обрання запобіжного заходу для правопорушника, а також накладення арешту на вилучене майно та готується повідомлення про підозру за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 368 КК України, тобто, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, за що він може отримати покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 5 до 10 років із забороною обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю, а також із конфіскацією майна.

Як з’ясували місцеві ЗМІ, прізвище хабарника Кадура Ф., він є хірургом Малиновського районного військкомату.

За час проведення АТО робітники військкоматів регіону неодноразово були затримані за хабарництво. Так, у квітні цього року СБУ разом з військової прокуратурою Південного регіону затримала на хабарі працівника Овідіопольского районного військкомату за те, що він вимагав 300 доларів США за звільнення від призову в ЗСУ.

Хабарі за те, щоб уникнути служби в армії  є типовим явищем не тільки для Одеської області, а й для усієї України.

Як повідомляв "Ні корупції!", у березні цього року на Рівненщині Служба безпеки України спільно з військовою прокуратурою затримала на хабарі одного з керівників Корецького районного військкомату.

Майор вимагав 500 доларів США у місцевого жителя за сприяння в ухиленні від мобілізації і вже встиг отримати за це 200 доларів.

А на Дніпропетровщині упродовж цілого року  посадовці військового комісаріату отримували від резервістів “винагороду” за оформлення та видачу їм військово-облікових документів, що надають можливість ухилитися від виконання військового обов’язку.

Службовці Нацполіції встановили, що до складу групи входили чотири особи. Організував діяльність цього угрупування 64-річний колишній військовий комісар. Він залучив до злочинної схеми збагачення 39-річного комісара та 53-річного начальника відділу одного з районних військових комісаріатів, а також 39-річного місцевого мешканця.

Тільки в цьому році повідомлення про виявлення фактів хабарництва в військкоматах надходили ще і з Харківської,  Львівської, Донецької областей.