Співробітники “Нафтогазу” виявилися “чистими” в офшорному скандалі

Колаж ВВС

Колаж ВВС

НАК "Нафтогаз України" за результатами внутрішньої перевірки не виявив порушень внутрішніх положень держхолдингу або конфлікту інтересів у працівників, що мали причетність до офшорів.

За даними прес-служби НАК, заступник голови правління Сергій Коновець є міноритарним співвласником холдингової компанії Kvassir Global inc., зареєстрованої на Британських Віргінських островах у 2009 році, коли він жив і офіційно працював за межами України. Діяльність компаній, що входять до групи, пов'язана з виробництвом гігієнічних наповнювачів для домашніх тварин.

Діяльність Kvassir Global inc. жодним чином не пов'язана з роботою С. Конівця в "Нафтогазі", компанія не є і не була покупцем або постачальником підприємств, що входять до НАК або будь-яких інших компаній нафтогазового комплексу України. Інвестиції в Kvassir Global inc. відображені в декларації С. Коновця з моменту його повернення до України. Співвласниками компанії є кілька українських та іноземних інвесторів, які не пов'язані з групою "Нафтогаз", не є і не були державними службовцями і не займаються і не займалися політичною діяльністю, стверджують у відомстві.

Голова правління ПАТ "Укртранснафта" Микола Гавриленко згаданий як співвласник компанії TURITELLA, зареєстрованої у 1999 році в Панамі. Водночас ще в 2007 році він вийшов із числа акціонерів TURITELLA і з того часу не має до цієї компанії жодного відношення.

"Компанія продовжує аналіз переліку осіб, згаданих у панамських документах, та інформуватиме про результати", - резюмують у НАК.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом із транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

“Інтерфакс-Ураїна”

Довідка “Ні корупції!”

Як повідомляли ЗМІ, 9 травня 2016 року документи з “Панамського архіву” виклали у вільний доступ.

Оприлюднені дані були отримані в результаті найбільшого витоку інформації про офшорні компанії з архівів панамської юридичної компанії Mossack Fonseca.

Як повідомляється на сайті організації, оновлена база даних “Панамського архіву” містить інформацію про майже 320 тисяч офшорних компаній. В базі даних є інформація про власників та їхні компанії в більш ніж 200 країнах світу. Витік даних охоплює майже 40 років.