ГПУ не бачить криміналу в “зникненні” скарбів Януковича – нардеп

Фото зі сторінки censor.net.ua

Фото зі сторінки censor.net.ua

Слідчі ГПУ, вочевидь, вважають міфом існування "золотого батона" Януковича, знайденого журналістами у Межигір'ї в лютому 2014 року. Інакше пояснити факт закриття кримінального провадження про зникнення символу корупції режиму Януковича мені особисто важко, говорить народний депутат України Дмитро Добродомов у своєму блозі на сторінках “Української правди.

"Як виявилося, прокуратура ще рік тому закрила справу про зникнення "золотого батона" та інших коштовностей з Межигір'я. Втім, відповісти, де перебувають знайдені в Хонці цінні речі у відомстві не можуть", - пише автор.

Він також нагадує, що справою зникнення "батона" ще минулого року зацікавилися ЗМІ. Коли питання набрало обертів, у прокуратурі таки відкрили кримінальне провадження. Проте, як виявилося, слідчі не надто довго переймалися його пошуками та встановленням місця зберігання інших коштовностей.

"Як йдеться у відповіді Київської прокуратури на моє звернення, провадження тишком закрили у грудні 2015 року "за відсутністю складу злочину", - повідомляє Добродомов.

BATON

Далі секретар Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції пише:

Тож маємо дилему: або не було ані "золотого батону", ані інших коштовностей із Межигір'я, які виявили журналісти, які були показані у ТВ-сюжетах і які у підсумку бачила вся країна, або ж правоохоронці їх... знайшли. А якщо так, то на обліку якого відомства перебувають ці коштовності вартістю в мільйони?

До речі, нагадаю, що знайдені в Межигір'ї цінності, за логікою, мали б оформити як докази у справі про корупцію та незаконне збагачення їхнього екс-власника-втікача. Чи, може, слідчі не бачать порушення закону в тому, що Янукович володів майном не меншим, аніж можуть похвалитися шейхи?

Уже традиційно відповіді з ГПУ більше викликають нових питань, ніж дають пояснень щодо суті справи. Та оскільки минулого тижня новопризначений Генпрокурор пообіцяв навести лад у своєму відомстві, особисто проконтролювати доведення до фіналу вже порушених гучних кримінальних справ, маю до нього кілька питань, які обов'язково оформлю офіційним зверненням:

1) Чи будуть покарані ті, хто закрив справу щодо зникнення коштовностей із Межигір'я? А ще ті, хто закрив провадження, де фігурували екс-міністри та екс-очільник Уряду Яценюк? Адже справи про зловживанням на держпідприємствах прокуратура начебто розслідує, та чи могли на ДП прокручувати масштабні протиправні оборудки без відома керівництва КМУ? Тим паче,що вони перебувають в їхньому безпосередньому підпорядкуванні.

2) Чи будуть доведені до логічного фіналу справи щодо корупції в колишньому Кабміні, розбазарювання та нецільове використання держкоштів профільними міністерствами? Адже у своїй вступній промові новопризначений Генпрокурор пообіцяв розслідувати злочини режиму Януковича (що, безумовно, потрібно), але й словом не обмовився про долю проваджень щодо випадків корупції в Уряді Яценюка.

Так, імовірно, для слідчих "золотий батон" – це справді міф і тема для анекдотів, але насправді це показове питання. Адже якщо нинішня прокуратура не здатна знайти коштовності старого режиму, понад те – навіть не вбачає у зникненні дорогоцінних речей на мільйони доларів "складу злочину", то чи варто тоді сподіватися на повернення в Україну мільярдних ресурсів, виведених в офшори та на рахунки в іноземні банки? А саме це обіцяли зробити всі постмайданівські прокурори, які врешті проявили не лише нездатність, а й повне небажання розслідувати злочини як старого режиму, так і нинішніх казнокрадів. Юрій Луценко – уже четвертий керівник ГПУ після Революції Гідності, понад те, її учасник, то ж чи зможе він нарешті принципово виступити проти системи, чи, як і попередники, стане її продовженням, побачимо вже у найближчі тижні.

Дмитро Добродомов,

секретар Комітету ВР з питань запобігання і протидії корупції,

лідер партії "Громадський рух "Народний контроль"

Фото на головній сторінці - dosye.info