Фракції ВР не домовилися про створення “антиофшорної” комісїї

© fotolia.com, Trueffelpix

© fotolia.com, Trueffelpix

Керівники парламентських фракцій на нараді у голови Верховної Ради Андрія Парубія поки не досягли домовленості для створення тимчасової слідчої комісії парламенту щодо офшорів чиновників і політичної корупції. Про це керівник фракції "Радикальної партії" Олег Ляшко повідомив журналістам 17 травня 2016 року в кулуарах парламенту, передає "Інтерфакс-Україна".

"Тільки що відбулася нарада у спікера Андрія Парубія. На жаль, ми не досягли домовленості, тому що БПП блокує будь-які антикорупційні розслідування. Ми наполягаємо на тому, щоб у парламенті була створена слідча комісія для розслідування корупції та офшорів високопоставлених осіб", – сказав він.

У той же час Ляшко заявив, що має намір особисто очолити таку комісію.

При цьому він вважає відволіканням уваги те, що "Блок Петра Порошенка" пропонує створити комісію з загальною назвою "З розслідування політичної корупції".

У свою чергу керівник фракції БПП Ігор Гринів заявив, що поки остаточних домовленостей з цього питання немає.

"Він (Ляшко - ред.) хоче процес, а не результат", - сказав Гринів.

Керівник фракції БПП підкреслив, що для створення ТСК необхідний консенсус, якого поки немає в парламенті.

"Українська правда"

Довідка "Ні корупції!"

Як ми повідомляли, перший заступник голови фракції “Блок Петра Порошенко” Ігор Кононенко на засіданні погоджувальної ради заявляв, що законопроекти, які стосуються питань деофшоризації, будуть внесені у Верховну Раду України найближчим часом.

Робоча група активно працює, вже є напрацювання щодо законопроектів, які найближчим часом, сподіваюся, вже надійдуть у парламент, і у нас буде можливість їх обговорити і прийняти рішення“, – сказав Кононенко.

Він зазначив, що ключовим питанням цих законопроектів є визначення поняття КІК – контрольованої іноземної компанії, яка вже існує у багатьох країнах світу, а також врегулювання питання щодо володіння такими компаніями громадянами України.

Ключове питання не в тому, що є у володінні громадян України зарубіжні компанії чи ні. Ключове питання – щоб податки від діяльності такої компанії платилися в Україні“, – підкреслив Кононенко.