Забудовника у Вишневому оштрафували на 2,4 мільйона

BUD-NEZAKONДержархбудінспекція оштрафувала замовника та генпідрядника будівництва житлового будинку по вул. Жовтневій в місті Вишневе під Києвом на 2 мільйони 400 тисяч гривень за заниження категорії складності об’єкту та будівництво без отримання дозволу.

Так, проектант визначив V категорію складності 16-ти поверхового будинку, тоді як замовник розпочав будроботи, подавши декларацію, хоча декларативний дозвільний метод охоплює лише будівництва І-ІІІ категорії складності. Таким чином, забудовник розпочав будівельні роботи без оформлення необхідного дозволу на будівництво. Департамент Держархбудінспекції у Київській області скасував реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт та оштрафував замовника та генерального підрядника.

“Столична нерухомість”

Довідка “Ні корупції!”

Як ми нещодавно повідомляли, із 26 забудов, які перевірила робоча група при Громадській раді Ірпінського міськвиконкому, що на Київщині, лише 2 є такими, на яких інформаційні стенди відповідають п.6 ст. 34 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”. Про це на засіданні Громадської ради повідомляв заступник голови ГР Микола Ковальчук.

За словами Ковальчука, те що має інформувати громаду про об’єкти забудови, а саме – про виконавця, підрядника та строки будівельних робіт, про іншу передбачену законодавством інформацію – відсутнє або не представлене в повному обсязі на більшості новобудов Ірпеня.

Як зазначали при обговоренні члени ГР, в Ірпені набуло масового явища порушення забудовниками норм містобудування та архітектури. Було згадано і про події на території колишнього дитячого санаторію “Дружба”, де після протестів громадськості скасували декларацію про початок будівельних робіт. Нині активісти звернулися до громадського архітектора Ігоря Юрчака з проханням розробити ескіз будівництва парку та дитячого садочка на місці колишньої “Дружби”.