“В ГПУ готових матеріалів немає”, – Луценко бере тайм-аут

Ю.Луценко. Фото зі сторінки podrobnosti.ua

Ю.Луценко. Фото зі сторінки podrobnosti.ua

Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що готовий піти з політики в разі провалу на займаній посаді. Про це він повідомив в інтерв'ю ТСН. "Знаю, що буде в результаті успіху, який потрібен нам усім. І знаю, що буде в результаті провалу – я тоді йду з будь-якого політичного і громадського життя. Я цілком віддаю собі звіт. Але зараз я не хочу займатися політичними заявами. Я хочу налагодити роботу в одному з найважливіших напрямків українського життя", - сказав генпрокурор.

При цьому він зазначив, що розуміє, з якими труднощами йому доведеться зіткнутися.

"Я розумію, що суспільство вимагає негайного результату, а я підозрюю, що в ГПУ готових матеріалів немає, і робота зводилася до паперової тяганини. Давайте так - я взяв тайм-аут на тиждень, і потім поговоримо, тому, що поки це все лише мої припущення. На відміну від 2005 року - я знаю, куди прийшов. Я знаю, з ким маю справу, і я знаю точно, чого від мене чекає суспільство", - додав Луценко.

13 травня, президент України Петро Порошенко представив співробітникам Генеральної прокуратури нового голову відомства Юрія Луценка.

Раніше Порошенко підписав закон №4645 "Про внесення змін у деякі законодавчі акти щодо діяльності Генеральної прокуратури України".

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла закон, що змінює вимоги до кандидата на посаду генпрокурора. Документ дозволяє висувати на посаду генпрокурора кандидатуру громадянина України, у якого є вища освіта та стаж роботи у сфері права та законодавчому чи правоохоронному органі не менше п'яти років. Раніше був необхідний також і стаж роботи в ГПУ.

Народні депутати не приховували, що закон розрахований на те, щоб Генпрокуратуру очолив Луценко, який не підходив під колишні вимоги.

“Новое время”

Довідка “Ні корупції!”

Як вважають активісти Центру протидії корупції, готові до розгляду в суді матеріали в ГПУ є. Так, на сторінці у Фейсбук Центр повідомляє: “Я збираюся відновити слідство у "проданих" і закритих справах", – лякає корупціонерів новий генпрокурор Юрій Луценко. Далеко йти не треба: справа дерибанщиків Біличанського лісу вже в ГПУ, залишилося тільки посадити організаторів розпилу – Карплюка та Федорука. Обидва не те що не ховаються від слідства, а – на державних посадах! Як мери Карплюк і Федорук дерибанили: виділяли гектари лісів під забудову, а їхні дружини отримані землі активно забудовували”.

Про подробиці "справи Біличанського лісу" на Київщині Центр інформує на своєму сайті під заголовком: "Добились кримінального провадження за дерибан лісу та землі мерами Бучі та Ірпеня".